Verslas

2015.09.08 13:45

Būsimiems Klaipėdos siuvėjams – pati moderniausia įranga

Klaipėdoje atidarytas pirmasis Vakarų Lietuvoje Tekstilės produkcijos gamybos praktinio mokymo centras. Tokiuose centruose, kurių šalyje steigiama daugiau kaip 40, rengiami specialistai mokosi dirbti su naujausia įranga.

Klaipėdoje atidarytas pirmasis Vakarų Lietuvoje Tekstilės produkcijos gamybos praktinio mokymo centras. Tokiuose centruose, kurių šalyje steigiama daugiau kaip 40, rengiami specialistai mokosi dirbti su naujausia įranga.

Prieš šešerius metus nutarus didesnį dėmesį skirti profesinio mokymo sistemai atnaujinti, apsispręsta kurti sektorinius praktinio mokymo centrus, nes visoms mokykloms atnaujinti lėšų nepakako.

Šalyje pagal tam tikras specialybes steigiami 42 tokie centrai. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje atidarytas Tekstilės produkcijos gamybos praktinio mokymo centras, į kurį investuota 8 mln. litų ES lėšų. Daugiausiai – įrangai įsigyti.

„Tokią įrangą turime vieninteliai Lietuvoje. [...] Dalis jos skirta mokymui, ne gamybai, bet yra analogiška tai, kurią turi įmonės. Taigi mūsų specialistai išeis tikrai parengti – tiesiai į darbo rinką“, – sako Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos direktorė Violeta Petrušienė.

Vienu metu čia galės mokytis 90 mokinių: siuvėjų, sukirpėjų-konsultantų, modeliuotojų. Pasak Švietimo ministerijos kanclerio, moksleiviai mokysis ne su nurašyta įranga, o modernia, kuri į gamybą ateis po metų ar dvejų. 

„Mašinos labai geros, galime greičiau siūti, ir kokybė, aišku, daug geresnė“, – teigia Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivė Julija Sitkovskaja.

„Visos profesinės mokyklos, kurios turi tokias programas, teorijos mokys pas save, o čia atlikinės praktinį mokymą“, – sako Švietimo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis.

Darbdaviai tikisi, kad praktinio mokymo centruose moksleiviai įgis daugiau praktinių įgūdžių, kurių dabar, pastebima, jiems trūksta.

„Trūksta grynai darbinių įgūdžių, supratimo, kas yra darbas įmonėje, kaip reikia dirbti, susipažinimo su elementariausia disciplina darbo vietose. Tokie centrai turėtų pagerinti situaciją“, – teigia UAB „Be-Ge Baltic“ rinkodaros asistentė Irmantė Alminienė.

Tekstilės mokymo centre taip pat numatoma organizuoti technologijų dalykų mokymus bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams ir mokiniams. Taip pat tęstinį suaugusiųjų profesinį mokymą bei rengti kvalifikacijos kėlimo kursus.