Verslas

2014.06.10 09:15

Siekiama terminuotus indėlius paversti ilgalaikiais

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.10 09:15

Bankai siekia, kad kuo daugiau terminuotų indėlių taptų ilgalaikiais, o šių pinigų nebūtų galima atsiimti bet kada panorėjus. 

Bankai siekia, kad kuo daugiau terminuotų indėlių taptų ilgalaikiais, o šių pinigų nebūtų galima atsiimti bet kada panorėjus. 

Premjeras – už terminuotus ilgalaikius indėlius, bet mano, kad bankai turėtų juos skatinti didesnėmis palūkanomis nei mokamos dabar. 

Bankų asociacijos vadovo teigimu, apie palūkanas galima kalbėti tada, kai bus pakoreguotas terminuoto indėlio statusas ir nebus galima indėlio atsiimti vienašališkai nutraukiant sutartį, bet esą taip, nauda turėtų būti abipusė.

Jeigu savus pinigus bankams, be galimybės bet kada juos atšaukti, žmonės patikėtų ilgesniam laikui, bankai esą turėtų rezervą verslui, o kartu ir šalies ekonomikai kredituoti. Indėlių suma bankuose – rekordinė – beveik 48 milijardai litų.

„Pagal CK visi indėliai gali būti nutraukti, sutartys gali būti nutrauktos. Atsiranda, pvz., koks nors šokas, kažkas išgąsdina, ir gali vykt bėgimas iš bankų. Tokių patirčių mes jau turėjom, tai labai trukdo bankinę veiklą, sukelia papildomus kaštus. Lietuva turbūt yra viena iš nedaugelio šalių, kuri neturi tokių indėlių kategorijos“, – tvirtina Bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas.