Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: Vyriausybė kreipsis į prokurorus dėl žalos SGD terminalui

BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausybė kreipsis į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarybą, kad būtų ištirta žala, padaryta stabdant suskystintųjų gamtinių dujų (SDG) terminalo statybą 2008-2012 metais, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Vyriausybė kreipsis į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarybą, kad būtų ištirta žala, padaryta stabdant suskystintųjų gamtinių dujų (SDG) terminalo statybą 2008-2012 metais, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

To bus imtasi po gegužės pabaigoje Aukščiausiojo Teismo paskelbto sprendimo išteisinti buvusios Vyriausybės pareigūnus Anicetą Ignotą ir Neringą Pažūsienę, kurie kaltinti trąšų gamintojos „Achemos“ protegavimu steigiant bendrą su valstybe įmonę Gamtinių dujų terminalas, dėl ko valstybė esą patyrė didelės neturtinės žalos.

Socialdemokratų partijos šeštadienį išplatintame pranešime pažymima, kad dėl šio ikiteisminio tyrimo buvo nutrauktas SGD terminalo statybos projektas ir jis atnaujintas tik po ketverių metų, tačiau atnaujinus darbus terminalo statybos kainos jau buvo smarkiai išaugusios.

„Aukščiausias Teismas priėmė sprendimą, kad ankstesnio SGD terminalo sustabdymas buvo neteisėtas ir kad valstybei padaryta didžiulė žala, ekonominė pirmiausia žala. Taip pat kad teisėjai žemesnių instancijų neatsakingai išnagrinėjo visą surinktą medžiagą ir priėmė (...) neteisingus sprendimus. Kas gali paneigti, kad nebuvo daromas politinis spaudimas“, – šeštadienį Seime žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jo teigimu, teisėsaugos institucijos, pradedant Generaline prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentu, turi išsiaiškinti, „kas visa tai inicijavo, kodėl tai buvo daroma“.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) gegužės pabaigoje panaikino žemesnės instancijos teismų (Vilniaus apylinkės teismo 2013 metų birželio 5 dienos ir Vilniaus apygardos teismo 2013 metų spalio 12 dienos) nutartis, kuriomis buvę pareigūnai pripažinti piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir jiems skirta po 13 tūkst. litų baudų.

LAT baudžiamąją bylą nutraukė.

SGD terminalas pradės veikti gruodžio pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi