Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Energetikos ministras: „Lietuvos dujos“ Rusijos „Gazprom“ pretenzijų nereikš

15min.lt 2015.09.08 13:45

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius teigia, kad „Lietuvos dujos“ nusprendė naujo arbitražo gamtinių dujų tiekėjai „Gazprom“ nepradėti.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius teigia, kad „Lietuvos dujos“ nusprendė naujo arbitražo gamtinių dujų tiekėjai „Gazprom“ nepradėti.

Premjeras Algirdas Butkevičius politologą Raimundą Lopatą išvadino melagiu. R .Lopata pareiškė, kad „Lietuvos dujos“ dėl suderėtų pigesnių dujų jau atsisakė kelti pretenzijas kompanijai „Gazprom“ Stokholmo arbitraže.

„Ponas Lopata yra melagis, gaila, kad profesoriai skleidžia melagingą informaciją. Aišku, jis turės tą informaciją paneigti. Aš tos informacijos negirdėjau, bet vis dėlto mes kiekvienas privalome už savo žodžius atsakyti – tai yra melas, netiesa. Man gaila kalbėti apie tai pirmiausia dėl tų žmonių, kurie deda pastangas derėtis su „Gazprom“, nes yra pasiektas tam tikras rezultatas pusiaukelėje, nes ta nuolaida pritaikyta nuo 2013 metų sausio 1 dienos iki 2016 metų sausio 1 dienos, ir yra pasirašyta sutartis ir joje visiškai nėra nieko apie arbitražą Stokholme“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Butkevičius.

Tačiau panašu, kad R. Lopata sakė tiesą. Penktadienį Energetikos ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad „Lietuvos dujos“ pretenzijų „Gazpromui“ Stokholmo arbitraže nereikš.

Lietuvos Respublika šių metų pradžioje pradėjo ieškinį prieš kompaniją „Gazprom“, o „Lietuvos dujų“ visuotinis akcininkų susirinkimas nusprendė peržiūrėti savo santykius su „Gazprom“ bei pareikšti teisines pretenzijas, jei nepavyktų susitarti su „Gazprom“ dėl mažesnių dujų kainų pagal dujų tiekimo sutartį.

„Arbitražo procedūros bus sustabdomos, jei bus pasiektas Bendrovei palankus komercinis susitarimas su OAO „Gazprom“ ir patvirtintas Bendrovės valdybos“, – rašoma  „Lietuvos dujų“ sausio 30 dienos pranešime. Kadangi pavyko susitarti dėl mažesnių dujų kainų, arbitražo procedūros turi būti stabdomos.

„Kadangi „Gazprom“ sumažino dujų kainas, natūralu, kad „Lietuvos dujos“ nusprendė naujo arbitražo neinicijuoti. Energetikos ministerija dar kartą atkreipia dėmesį, kad nuo šių metų vasario 24 d. „Lietuvos energija“ valdo „Lietuvos dujos“ akcijas, o „Lietuvos energijos“  atstovas šių metų balandžio 30 d. buvo išrinktas „Lietuvos dujos“ valdybos nariu. Valstybės pozicija dėl dalyvavimo Stokholmo arbitraže ir reikalavimo visos kompensacijos išlieka, o dviejų kompanijų –  „Lietuvos dujų“ ir „Gazprom“ – susitarimas nekeičia  mūsų pozicijos Stokholmo arbitraže“, – sakė J. Neverovičius.

Vyriausybė laiškų „Gazprom“ dėl pretenzijų atsisakymų arbitraže nesiuntė.

„Siūlau nepainioti Lietuvos Respublikos ginčo su „Gazprom“ ir įmonės „Lietuvos dujos“ komercinių pretenzijų „Gazprom“. Noriu visiems priminti, kad būtent  Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bet ne įmonė dalyvauja teisiniame ginče Stokholmo arbitraže ir asmenų, nesusipažinusių su byla, neprofesionalūs komentarai daro žalą Lietuvos interesams Stokholmo arbitraže,“ – sakė J. Neverovičius.

Energetikos ministerijos pranešime taip pat pabrėžiama, kad „Lietuvos dujų“ visos gautos kompensacijos lėšos bus naudojamos vartotojų kainoms už dujas sumažinti, o kompensavimo  gyventojams tvarką  parengs ir paskelbs Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi