Verslas

2014.06.04 17:09

Parduoti 4 „Snorui“ priklausę paveikslai, vienas jų – dvigubai didesne kaina

LRT.lt2014.06.04 17:09

„Snoro“ bankroto administratorius pirmajame aukcione sėkmingai pardavė keturis „Snoro“ bankui priklausiusius paveikslus. Du iš jų parduoti už didesnę, nei buvo nustatyta pradinė pardavimo kaina, kiti du – už pirminę įvertinimo kainą.

„Snoro“ bankroto administratorius pirmajame aukcione sėkmingai pardavė keturis „Snoro“ bankui priklausiusius paveikslus. Du iš jų parduoti už didesnę, nei buvo nustatyta pradinė pardavimo kaina, kiti du – už pirminę įvertinimo kainą.

Kartu kuriančių Baltarusijos menininkų Vladimiro Česlerio ir Sergejaus Voičenko paveikslas „Dramblys“ parduotas daugiau nei dvigubai brangiau, nei buvo įvertintas. Iš viso už parduotus paveikslus surinkta daugiau nei 14 tūkst. litų. 

Peržiūrėjus kitų 23 Lietuvos ir užsienio menininkų paveikslų kainas, bus rengiamas antrasis bankui priklausiusios kolekcijos pardavimo aukcionas, rašoma pranešime spaudai.

„Meno kūriniai – specifinis turtas, džiaugiuosi, kad paveikslų pardavimas prasidėjo sėkmingai ir už parduotus paveikslus kreditoriams sugrąžinome daugiau, nei buvo tikimasi nustatant pradines paveikslų pardavimo kainas. Tikiu, kad visi bankui priklausę meno kūriniai sulauks savo pirkėjų, nes parduodama paveikslų kolekcija labai įvairi, joje yra ir pripažinimo sulaukusių menininkų darbų“, – sakė Neilas Cooperis, „Snoro“ bankroto administratorius.

Pirmajame „Snoro“ paveikslų kolekcijos aukcione, be minėto Baltarusijos dueto darbo „Dramblys“, taip pat buvo parduotas lietuvių dailininko modernisto Lino Cicėno tapytas paveikslas „Šokėja, prisivalgiusi žuvies“. Susidomėjimo sulaukė ir Estijos grafikės Tatjanos Diščenko kūrinys „Mezza Vocce“ bei Alvydo Petkevičiaus drobė „Natiurmortas su gėlių puokšte vazoje“. 

„Snorui“ priklausiusią paveikslų kolekciją sudarė skirtingų lietuvių dailininkų bei keleto Baltarusijos ir Estijos menininkų kūriniai, joje taip pat yra dvylika XX a. pirmosios pusės lietuvių dailininko Adomo Galdiko abstrakčiojo impresionizmo tapybos darbų. Visi parduodami paveikslai priklausė bankui ir kabėjo banko centinėje būstinėje ar kituose padaliniuose.

Parduodamus meno kūrinius ir jų pasus galima rasti adresu snoras.com/lt/art. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt