Verslas

2014.06.04 17:39

D. Grybauskaitė: Lietuva nusipelnė būti stipriausiųjų valstybių klube

BNS 2014.06.04 17:39

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad Europos Komisija trečiadienį paskelbs Lietuvai palankias išvadas ir šalis galės kitąmet įsivesti eurą.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad Europos Komisija trečiadienį paskelbs Lietuvai palankias išvadas ir šalis galės kitąmet įsivesti eurą.

„Kokios pastabos bebūtų, manau, kad viskas vis vien bus mums palankia kryptimi ir eurą Lietuva tikrai įsives“, – trečiadienį Varšuvoje žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė teigė, kad siekiant nuraminti visuomenę, Vyriausybė turi aiškiai pasakyti, kad dėl valiutų kaitos grėsmių nekyla.

„Visose šalyse prieš įvedant eurą buvo daug nuogąstavimų, daug baimių. Tiesiog pirmiausia Vyriausybė ir jos atstovai turi labai aiškiai įvardyti, kad grėsmių nėra, kad viskas yra pačių žmonių rankose, kad verslas turi elgtis atsakingai. Rizika kainų kilimo yra maždaug 20–30 centų prie 100 litų, tai įsivaizduokit, praktiškai jokios, nebent būtų kokie nors labai negražūs, spekuliatyvūs veiksmai, bet tą turi kontroliuoti atitinkamos žinybos“, – tikino prezidentė.

Anot D. Grybauskaitės, Lietuva nusipelnė būti stipriausiųjų valstybių klube.

„Pirmiausia reikia aiškinti žmonėms, nuraminti žmones ir pasakyti – būsime stipriausiųjų klube, priiminėti patys sprendimus, o dabar esame šiek tiek už durų ir mumis labiau pasitikės. Tai reiškia, ir pigiau skolintis galėsim, daugiau liks pensijoms, daugiau pinigų liks visoms kitoms reikmėms, galų gale, Lietuva užsidirbo būti šiame klube jau seniai“, – teigė D. Grybauskaitė.

Europos Komisija trečiadienį 13 valandą Lietuvos laiku skelbs, ar šalis atitinka Mastrichto kriterijus, o galutinį sprendimą liepos 22–23 dienomis priims Europos Parlamentas.

Naujausios Eurobarometro apklausos duomenimis, šių metų kovą už eurą pasisakė 34 proc. gyventojų. Per 5 mėnesius jų skaičius sumažėjo 6 punktais.

Lietuva bus 19-ta ES valstybė narė, įsivedusi eurą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.