Verslas

2012.09.07 16:43

Avietynuose jau skinamos vėlyvosios avietės

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba2012.09.07 16:43

Avietynuose – pats darbymetis: sunoko remotantinės, arba kitaip vėlyvosios, avietės. Jos bus skinamos iki pat šalčių.

Avietynuose – pats darbymetis: sunoko remotantinės, arba kitaip vėlyvosios, avietės. Jos bus skinamos iki pat šalčių.

Soduose sunoko avietės. Dviejų veislių „Polka“ ir „Poliana“ avietes auginantis Šiaulių rajono ūkininkas Dainius Serva sako, kad uogų derlius šiemet nebus mažesnis nei pernai. Snieguota žiema uogakrūmių šaknis apsaugojo nuo šalčio. Uogas iš savo 60 arų avietyno vyras pradėjo skinti prieš keletą savaičių ir kasdien priskina maždaug po 100 kilogramų. Dalį eksportuoja į Latviją, kitas parduoda vietiniame turguje.

„Aviečių kainos pas mus stabilios jau kokie penkeri metai – 11 litų už kilogramą. Jei kas daugiau perka, pasidera, tai padarom nuolaidas“, – sako D. Serva.

Kartu su sūnumi ūkininkaujantis Radviliškio rajono ūkininkas Feliksas Šlėvė avietėms savo 70-ies hektarų ūkyje paskyrė apie 7 hektarus. Skynėjos kasdien nuraško po keletą šimtų kilogramų. Šį sezoną planuoja priskinti apie 20 tonų aviečių. Ūkininkas jas parduoda „Kėdainių konservų fabrikui“, dalį išsiveža latviai ir rusai. Aviečių kainos didmeninėje prekyboje svyruoja nuo 4 iki 6 litų už kilogramą. Dalį uogų perdirba.

„Dalį padžiovinam, turim geras džiovyklas, iš dalies darom tokią piurė, iš kurios galima daryti mišinėlius vaikams. Šaldom, be abejo, jos užsišaldo, tada jas galima išrūšiuoti, sufasuoti“, – sako F. Šlėvė.

Remotantinės iki šalnų derančios avietės Lietuvoje išpopuliarėjo bemaž prieš dešimtmetį. Pasak ūkininkų, jas nesunku auginti, prižiūrėti ir parduoti, nes prinoksta rudeniop, kai kitos uogos jau būna pasibaigusios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.