Verslas

2014.06.02 11:14

Tyrimas: renovacijai dažniau pritaria namų šeimininkės ir mamos

DELFI.lt 2014.06.02 11:14

65 proc. Lietuvos namų šeimininkių ir į motinystės atostogas išėjusių moterų sutiktų renovuoti savo daugiabučio butą arba patartų tai padaryti savo šeimos nariams. Mažiausiai pozityviai renovacijos atžvilgiu, kaip ir anksčiau, išliko nusiteikę pensininkai.

65 proc. Lietuvos namų šeimininkių ir į motinystės atostogas išėjusių moterų sutiktų renovuoti savo daugiabučio butą arba patartų tai padaryti savo šeimos nariams. Mažiausiai pozityviai renovacijos atžvilgiu, kaip ir anksčiau, išliko nusiteikę pensininkai.

Renovuoti savo būstą sutiktų šiek tiek daugiau nei 40 procentų apklaustų pensininkų, rodo Šiaulių banko užsakymu tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

Apklausus didžiuosiuose miestuose ir miesteliuose gyvenančius lietuvius paaiškėjo, kad beveik pusė iš jų (49 proc.) pritaria renovacijai, o dar trys procentai kol kas yra neapsisprendę.

Labiausiai atnaujinti daugiabučius yra nusiteikę Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio gyventojai (54 proc.), o mažiausiai – gyvenantys kaime (46 proc.).

„Kaip bankas, į kurį kreipiasi didžioji dalis gyventojų nusprendusių modernizuoti savo būstą, galime patvirtinti, kad susidomėjusiųjų  skaičius kiekvienais metais auga, o nepagrįstų baimių, kurios buvo girdimos renovacijos projekto  pradžioje, vis mažėja. Prieš kelerius metus savo būstą atnaujinti norėjo vos apie trečdalis lietuvių, o pastaruosius kelis metus šis skaičius sparčiai auga“, – teigė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Pagrindinė priežastis, kuri verčia gyventojus susimąstyti apie būsto modernizavimą, yra paskata mokėti mažesnes šildymo sąskaitas. Tokį renovacijos argumentą nurodė net 78 proc. apklaustųjų.

Antras pagal populiarumą motyvas – efektyvesnis būstas (44 proc.). Be to, lietuvius pradėjo motyvuoti ne tik praktiški renovacijos pliusai, bet ir estetiniai – apie trečdalis respondentų atsakė, jog sutiktų renovuoti būstą dėl gražesnio namo eksterjero. Šiek tiek daugiau nei dešimtadalį lietuvių modernizuoti daugiabutį paskatintų teigiama pažįstamų patirtis.

Pasak V. Siniaus, vis dar yra žmonių, kurie turi tam tikrų neigiamų nuostatų ar neatsakytų klausimų susijusių šia tema. Apklausos duomenimis, iš nesutinkančių renovuoti būstą 64 proc. mano, jog tokia investicija yra per brangi ir ateityje neatsipirks, 25 proc. bijo statybinio broko, o 24 proc. teigia, jog neturi pakankamai informacijos, kad apsispręstų.

Aplinkos ministerijos duomenimis, šiuo metu yra pasirašyta apie 481 rangos darbų sutartis dėl daugiabučių renovacijos visoje Lietuvoje. Iš jų beveik pusė, t. y. 210 pasirašytos su Šiaulių banku, o šių sutarčių bendra suma viršija 110 mln. litų.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atlikta 2014 m. gegužės mėnesį. Jos metu apklausta 1002 vyresni negu 18 metų šalies gyventojai.