Naujienų srautas

Verslas2014.05.30 21:45

„Orlen Lietuva“ neatmeta galimybės uždaryti gamyklą Mažeikiuose

Sunkumų prispausta „Orlen Lietuva“ išparduoda turtą ir neatmeta galimybės, kad gali būti uždaryta gamykla Mažeikiuose.

Sunkumų prispausta „Orlen Lietuva“ išparduoda turtą ir neatmeta galimybės, kad gali būti uždaryta gamykla Mažeikiuose.

Portalas „Znad Wilii“ rašo, kad naftos perdirbimo bendrovę valdantys lenkai teigia turintys menkų vilčių, jog dėl derybų su Lietuvos Vyriausybe įmonės finansinė padėtis pagerės. Lenkai kelintą kartą tvirtina, kad situacija gamykloje smarkiai priklauso nuo Lietuvos valdžios institucijų.

Antradienį valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ „Orlen Lietuvai“ nesutiko suteikti beveik 100 mln. litų nuolaidos už naftos produktų pervežimą iš Mažeikių į Klaipėdos uostą. „Verslo žinių“ teigimu, bendrovė Vilniuje ir Palangoje parduoda su gamyba nesusijusį nekilnojamąjį turtą.

Pernai „Orlen Lietuva“ patyrė 237 mln. litų nuostolių. Tai – didžiausias metinis nuostolis jos veiklos istorijoje. Premjeras sako neturįs informacijos, kad lenkai trauktųsi iš Lietuvos.

„Jų pagrindinio koncerno prezidentas, kada buvo Vilniuje mano kabinete, buvo prižadėjęs didžiules investicijas ir jo tas planas buvo neįgyvendintas. Po to kviečiau jį keletą kartų atvykti, vėl susitikti ir pasikalbėti, kodėl tos investicijos nedaromos ir ką jie galvoja į ateitį, atsakymo nesulaukiau ir nors buvo žodžiu lyg tai kalbama, kad atvyks.

Susidariau tokią nuomonę iš žiniasklaidos Lenkijoje paskutiniu metu, kada pradėjau gilintis ir ieškoti priežasčių, kad tai bandoma suformuot tokią nuomonę, kad Lietuvos Vyriausybė bendrovei „Orlen Lietuva“ nenori padėti ir nepadeda ir vos ne tai lyg tai yra priežastis, kad tos įmonės finansinė veikla dėl to yra stipriai pablogėjusi. Tai yra visiškai netiesa“, – kalbėjo Algirdas Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi