Verslas

2015.09.08 13:45

Kauno meras pritaria Vyriausybės rengiamai šilumos ūkio pertvarkai

ELTA2015.09.08 13:45

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas palankiai vertina Vyriausybės priimtą sprendimą investuoti į Kauno šilumos ūkio modernizavimą.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas palankiai vertina Vyriausybės priimtą sprendimą investuoti į Kauno šilumos ūkio modernizavimą.

Mero teigimu, valstybės investicijos – seniai laukiamos Kauno šilumos ūkyje, kad sukurtų konkurencingą aplinką. Meras primena, jog kalbos dėl valstybės investicijų į Petrašiūnų kogeneracinę jėgainę prasidėjo dar prieš trejus metus.

„Svarstymai dėl valstybės investicijų į Kauno šilumos ūkį prasidėjo dar 2012 metais. Pernai, metų pradžioje, „Kauno energija“ ir „Lietuvos energija“ netgi pasirašė memorandumą dėl bendros įmonės steigimo ir Petrašiūnų kogeneracinės jėgainės projekto vystymo. Todėl pastarasis Vyriausybės sprendimas reiškia, kad valstybė pagaliau prisiima atsakomybę už investicijas į šilumos kogeneracinį ūkį“, – teigia A. Kupčinskas.

ELTA primena, jog Kauno miesto savivaldybės valdomai bendrovei „Kauno energija“ nuosekliai investuojant savas lėšas ir pritraukiant privatų kapitalą, per pastaruosius dvejus metus pavyko žymiai atpiginti patalpų šildymo kaštus. Miesto mero nuomone, Vyriausybės sprendimas investuoti į Kauno šilumos ūkį, tikėtina, padės dar labiau sumažinti vartotojams centralizuotai tiekiamos šilumos kainą.

„Anksčiau už patalpų šildymą kauniečiai yra mokėję ir po 30 ct/kWh. Šiuo metu kainą mums yra pavykę sumažinti iki 23-24 ct/kWh. Jei valstybė investuotų žadamas lėšas į Petrašiūnų jėgainę, centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gali nukristi iki 20 ct/kWh“, – viliasi Kauno meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt