Verslas

2014.05.28 11:03

Turistų iš Ukrainos skaičius Lietuvoje išaugo 87 proc.

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2014.05.28 11:03

Rusijai atėmus Krymą iš Ukrainos, į Lietuvą plūstelėjo turistai. Valstybinio turizmo departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį turistų iš Ukrainos skaičius Lietuvoje išaugo 87 proc.

Rusijai atėmus Krymą iš Ukrainos, į Lietuvą plūstelėjo turistai. Valstybinio turizmo departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį turistų iš Ukrainos skaičius Lietuvoje išaugo 87 proc.

Apskritai turistų skaičius šių metų pradžioje didėjo dviženkliu skaičiumi, todėl praėjęs ketvirtis laikomas vienu geriausių Lietuvos turizmo istorijoje.

„Netikėčiausiu pirmojo ketvirčio siurprizu tapo Ukrainos turistai, kurių augimas šį ketvirtį buvo įspūdingas ir siekė net 87 proc. Ukraina turi didelį potencialą tapti viena iš dešimties svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų. Tikėtina, kad praėjusi visus išbandymus, Ukraina turistais Lietuvą džiugins ir ateityje“, – pranešime cituojama departamento direktorė Raimonda Balnienė.

Lietuvoje pirmą šių metų ketvirtį turistavo ir nakvojo 17 proc. daugiau užsieniečių ir 14,1 proc. daugiau lietuvių nei tuo pačiu laiku pernai. Pernai tuo pačiu metu užsienio turistų augimas siekė 6,3 proc., vietinių turistų 5 proc.

Iš Baltarusijos sulaukta 27 proc. daugiau turistų, iš Latvijos – 20 proc., Estijos – 28 proc., Vokietijos – 11,4 proc., Suomijos – 20,3 proc., Norvegijos – 10,4 proc.

Departamento duomenimis, kelerius metus iš eilės ypač sparčiai augęs rusų turistų skaičius šiemet didėjo 8 proc., turistų srautai iš Lenkijos užaugo 1 proc., 5 proc. smuktelėjo turistų srautas iš Jungtinės Karalystės.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė DELFI sakė, kad tokio didelio ukrainiečių srauto viešbučiai nejaučia, tačiau šių turistų sulaukta išties daugiau.

„Sulėtėjus srautui iš Rusijos suaktyvėjo turistai iš kitur: Ukrainos ir Baltarusijos. Matyt, tie kurie važiuodavo į Krymą, dabar atvyksta į Lietuvą“, – plūstelėjusių ukrainiečių skaičių aiškina ji.

Taip pat esą rezultatų davė ir tikslinė orientacija į rytines rinkas, taip pat sutarimas su Užsienio reikalų ministerija, kad lėtėjant ekonomikai Rusijai nebūtų jokių trukdžių baltarusiams atvykti į Lietuvą. Nuo gegužės URM nusiuntė papildomų darbuotojų į konsulatus Minske ir Grodne.

„Rusakalbiams Lietuva yra palanki šalis, nes čia jie gali susikalbėti rusiškai, o ir klimatas jiems artimesnis nei pietinių šalių“, – teigė E. Šiškauskienė.

Departamento duomenimis, Vilniaus viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo įstaigose užsienio turistų srautai užaugo 20,2 proc., o vietinių turistų srautai padidėjo 11 proc. Prognozuojama, kad vietinių turistų, nakvojančių šalies apgyvendinimo įstaigose, skaičius šiemet viršys 1 milijoną.

Druskininkų apgyvendinimo įstaigos šių metų pirmąjį ketvirtį sulaukė 7 proc. daugiau, o statybų ir investicijų sūkuryje atsidūręs Birštonas 39 proc. daugiau. Abu kurortai sulaukė ir daugiau nakvojusių vietinių turistų: jų Druskininkuose padidėjo 14 proc., Birštone 41 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.