Verslas

2012.09.05 20:56

Siūloma sustiprinti akcinių bendrovių valdybas

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba2012.09.05 20:56

Vyriausybė sutarė leisti akcinėms bendrovėms pačioms pasirinkti, ar joms reikia ir valdybos, ir stebėtojų tarybos, ar užteks tik valdybos.

Vyriausybė sutarė leisti akcinėms bendrovėms pačioms pasirinkti, ar joms reikia ir valdybos, ir stebėtojų tarybos, ar užteks tik valdybos.

Ši, pagal Ūkio ministerijos siūlymą, galėtų perimti kai kurias stebėtojų funkcijas, pavyzdžiui, įmonės priežiūrą.

Įteisinti tokius pakeitimus prašė kai kurie verslo atstovai, norintys turėti ne dviejų, o vieno lygio valdymo sistemą įmonėje.

Anot ūkio viceministro, tai nereiškia, kad, jeigu Seimas priims įstatymą, bus būtina ardyti esamas stebėtojų tarybas. Tiesiog bus papildoma galimybė rinktis ir šioks toks verslo sąlygų pagerinimas.

Kai kurie ekspertai būkštavo, kad toks optimizavimas gali neigiamai paveikti valstybinių įmonių priežiūrą – sumažinti jų skaidrumą, bet projekto rengėjai sako, kad pakeitimai galios tik privačiam verslui.

„Kai kuriuos dalykus, susijusius ne su įmonių kasdiene veiklos priežiūra, bet periodine – kas metus tvirtinti kai kurias ataskaitas, [spręsti] su vadovų atlyginimais susijusius klausimus, su vadovų skyrimu susijusius klausimus, – juos bus galima išspręsti įmonės valdyboje, nereikės atskiros stebėtojų tarybos.

Tai daugiausiai aktualu didelėms bendrovėms. Šitas įstatymas nereglamentuoja tų įmonių, kurios yra valstybės įmonės“, – sakė ūkio viceministras Giedrius Kadziauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt