Verslas

2015.09.08 13:45

„Gazprom“ nesako, ar parduos akcijas

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ kol kas nekomentuoja, ar parduos jo turimas dviejų Lietuvos dujų įmonių akcijas.

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ kol kas nekomentuoja, ar parduos jo turimas dviejų Lietuvos dujų įmonių akcijas.

„Kaip ir anksčiau, mes nekomentuojame savo veiksmų. Tokios politikos laikysimės ir toliau“, – BNS sakė „Gazprom“ atstovė, nenorėjusi viešinti savo pavardės.

„Gazprom“ atstovybės Latvijoje vadovas Jevgenijus Rolduginas balandžio pabaigoje Vilniuje BNS sakė, jog koncernas kol kas nėra priėmęs sprendimo, ar iki lapkričio parduos 37,1 proc. „Amber Grid“ akcijų, – jis esą turi būti priimtas iki rugsėjo mėnesio. Paklaustas, ar koncernas pasinaudotų oficialiuoju pasiūlymu, jei Vyriausybė jį paskelbtų, išpirkusi akcijas iš E.ON, jis sakė, jog tokia galimybė dar svarstoma.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad Vyriausybės laukia sunkios derybos su „Gazprom“ dėl jo valdomų Lietuvos dujų bendrovių – „Lietuvos dujų“ ar „Amber Grid“ – akcijų išpirkimo. Žinių radijui ketvirtadienį jis sakė manantis, kad derybos su „Gazprom“ bus sunkesnės nei su Vokietijos koncernu E.ON, iš kurio Vyriausybė trečiadienį išpirko trijų įmonių akcijas akcijas už 509 mln. litų.

Jei „Gazprom“ sutiktų parduoti savo akcijas per oficialų pasiūlymą, BNS skaičiavimais, jis gautų 416 mln. litų: už „Lietuvos dujų“ akcijas – 242,782 mln. litų, už „Amber Grid“ – dar 173,893 mln. litų.

Įgyvendinant trečiąjį ES energetikos paketą, iki šių metų spalio pabaigos „Gazprom“ turi parduoti vienos iš dviejų dujų įmonių akcijas – „Lietuvos dujų“ arba „Amber Grid“ – arba turės pasitraukti iš valdymo.

„Epso-G“ vadovas Virgilijus Poderys teigė, kad „Gazprom“ nepardavus akcijų iki spalio pabaigos, kai galutinai turi būti įgyvendintas trečiasis ES energetikos paketas, Kainų komisija gali atimti jo turimus balsus. Pasak jo, tai yra viena iš trijų galimybių, kurių gali imtis komisija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.