Verslas

2014.05.22 16:25

Kviečia pasirašyti Geros verslo praktikos memorandumą

Vasaros antroje pusėje Lietuvos verslininkai, ūkio subjektų asociacijos ir savivaldybės bus kviečiamos pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Vasaros antroje pusėje Lietuvos verslininkai, ūkio subjektų asociacijos ir savivaldybės bus kviečiamos pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Pasirašiusios memorandumą įmonės savo prekybos ar paslaugų teikimo vietose galės turėti specialų lipduką, pranešantį, kad šioje įmonėje kainos į eurus perskaičiuotos sąžiningai. Ūkio ministras Evaldas Gustas teigia, kad įmonėms lipdukas, informuojantis apie teisingai perskaičiuotas kainas, galės būti puiki reklama.

Jei įmonė neteisingai keis kainas į eurus, ji bus nubausta bauda pagal Euro įvedimo įstatymą ir neteks teisės naudotis logotipu.

Ūkio ministras teigė, kad memorandumu tikimasi padidinti abipusį pasitikėjimą tarp prekybininkų ir pirkėjų, apsaugoti vartotojų interesus bei užtikrinti sąžiningą euro įvedimą.

Oficialus memorandumo pasirašymas vyks liepos pab.–rugpjūčio pr. specialiame renginyje. Įmonės, asociacijos, savivaldybės prie memorandumo galės prisijungti iki gruodžio 31 d.

„Pasigirsta kaltinimų, kad memorandumas – našta verslui, nes prisiimama papildomų įsipareigojimų, bet yra atvirkštinis dalykas – tai yra galimybė verslui reklamuotis, kad jie yra sąžiningi“, – kalbėjo E. Gustas.

Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė tikisi, kad prie memorandumo prisijungs kuo daugiau ūkio subjektų. Viena iš svarbiausių užduočių bus paskatinti prie memorandumo prisijungti smulkiųjų verslą.

Kaip teigė viceministrė, Lietuvoje viešėjusi Europos Komisija rekomendavo išvengti Latvijos klaidų. Prieš įvedant eurą kaimynei sunkiai pavyko į tokią iniciatyvą pritraukti smulkųjį verslą (autoservisai, kirpyklos ir pan.).

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas teigė tikintis, kad prie memorandumo prisijungs ne tik prekybininkai, bet ir gamintojai su savo produktais.

Ūkio ministerija informuoja, kad prašymą prisijungti prie memorandumo bus galima pildyti ir internetu.

Pažeidus euro įvedimo įstatymą perskaičiuojant kainas baudžiama nuo įspėjimo (pirmas pažeidimas) iki 1–10 tūkst. Lt bauda.