Verslas

2014.05.21 11:18

Sandoris su E.ON – trečiadienį, teigia šaltiniai

BNS2014.05.21 11:18

Valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ trečiadienį ketina pasirašyti sutartis su Vokietijos energetikos koncernu „E.ON Ruhrgas International“.

Valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ trečiadienį ketina pasirašyti sutartis su Vokietijos energetikos koncernu „E.ON Ruhrgas International“.

Pasak neoficialių BNS šaltinių, trečiadienį sandoris bus pradėtas, tačiau ar jis bus baigtas, kol kas neaišku. Po pietų Vyriausybėje numatoma spaudos konferencija. Tačiau premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė Lazdauskienė BNS sakė kol kas negalinti patvirtinti šios informacijos.

Premjeras Algirdas Butkevičius nekomentuoja informacijos, kad Vokietijos bendrovė E.ON trečiadienį pasirašys sutartis dėl „Lietuvos dujų“, „Amber Grid“ bei „Lesto“ akcijų pardavimo.

„Kol kas šitos informacijos negaliu komentuoti“, - trečiadienį po susitikimo su Estijos premjeru sakė A. Butkevičius.

Už visus akcijų paketus Lietuva, pasak portalo eversus.lt, sumokės daugiau kaip 500 mln. litų. Pasak šaltinių, E.ON turėtos akcijos buvo vertos maždaug 700 mln. litų, tačiau Lietuvos pusei pavyko nusiderėti.

„Šios nuolaidos E.ON nelaiko pralaimėjimu, nes supranta, kad kitu atveju kiekvienos įmonės akcijas būtų tekę pardavinėti atskirai, o pirkėjų joms galėjo taip ir neatsirasti“, – teigė eversus.lt šaltiniai.

„Epso-G“ iš E.ON įsigys 38,9 proc. dujų perdavimo bendrovės „Amber Grid“, o „Lietuvos energija“ – tiek pat „Lietuvos dujų“ bei 11,76 proc. „Lesto“ akcijų.

Konkurencijos taryba pirmadienį suteikė leidimą sandoriui, dėl kurio derėtasi maždaug vienerius metus, o aktyvios derybos vyko apie pusmetį. Leidimus sandoriams jau suteikė ir Kainų komisija bei Vyriausybė.

Išpirkusi po 38,91 proc. „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijų, valstybė per jos valdomas įmones valdys po 56,61 proc. šių įmonių akcijų. Birželį „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ turėtų skelbti oficialius pasiūlymus išpirkti likusių akcininkų, įskaitant ir „Gazprom“, akcijas – neoficialiomis BNS žiniomis, pasiūlymai bus teikiami vidutine svertine paskutinių 6 mėnesių rinkos kaina.

Energetikos ministerijos kontroliuojama įmonė „Epso-G“ iš „Lietuvos energijos“ pirkiniui skolinasi 29 mln. eurų (100,131 mln. litų), o iš SEB banko – dar 52 mln. eurų (179,5 mln. litų).

Vėliau skelbiant oficialųjį pasiūlymą supirkti likusias akcijas, pinigų reikės daugiau. Iš dividendų ir paskolų „Epso-G“ yra sukaupusi iš viso apie 400 mln. litų.

Pati „Lietuvos energija“ dalį lėšų sandoriui – apie 240 mln. litų – yra sukaupusi iš antrinių įmonių „Lesto“ ir „Lietuvos energijos gamybos“ dividendų, be to, praėjusių metų pabaigoje bendrovė jau turėjo 310 mln. litų pinigų ir jų ekvivalentų bei 122,4 mln. litų vertės trumpalaikių investicijų ir terminuotųjų

„Gazprom“ dabar valdo 37,06 proc., „E.ON Ruhrgas International“ – 38,9 proc., „Lietuvos energija“ – 17,7 proc. „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ įstatinio kapitalo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt