Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Išsiaiškinta, dėl ko Lietuvoje nerimauja investuotojai

Išsiaiškinta, ką apie Lietuvą mano užsienio šalių investuotojai. Daugiau nei trečdalis jų žada didinti darbo vietų skaičių, bet daugelis pastebi, kad trūksta kvalifikuotų darbuotojų joms užimti. Kas trečias mano, kad politinė aplinka Lietuvoje gali prastėti.

Išsiaiškinta, ką apie Lietuvą mano užsienio šalių investuotojai. Daugiau nei trečdalis jų žada didinti darbo vietų skaičių, bet daugelis pastebi, kad trūksta kvalifikuotų darbuotojų joms užimti. Kas trečias mano, kad politinė aplinka Lietuvoje gali prastėti. 

Pirmą kartą išsamiai apklausus visas 56 Lietuvoje veikiančias užsienio investuotojų įmones, paskelbtas jų pasitikėjimo indeksas. Šį ketvirtį jo reikšmė iš 2 galimų balų siekia daugiau nei 1.

„Toks indeksas reiškia, kad investuotojai iš esmės palankiai vertina plėtros perspektyvas mūsų šalyje, ir jų lūkesčiai teigiami. Pačių investuotojų atsiliepimai apie šalį daugiausia lemia kitų investuotojų sprendimą, ar čia investuoti, ar rinktis kitą valstybę“, – aiškina „Investors Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

Vertindami ateities perspektyvas, užsienio investuotojai tikisi jiems palankios verslo aplinkos: per 40 proc. mano, kad įmonės produkcijos ar paslaugų paklausa augs, trečdalis, kad didės pelningumas, tiek pat ketina didinti darbo vietų skaičių. Tačiau beveik pusė apklaustų investuotojų pasigenda kvalifikuotų darbuotojų joms užimti, todėl jau lengvinamos procedūros išduodant leidimus gyventi ir dirbti Lietuvoje specialistams iš užsienio.

„Šiuo metu Lietuvoje atlikta visa eilė veiksnių, kurie padėtų pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus ne iš ES šalių, kurie mums padėtų dėl specialistų trūkumo. Tai susiję su vidinės grandies vadovais bei konkrečių kompetencijų grandžių, tokių kaip IT specialistų, pasiūlos didinimu“, – sako laikinasis „Investuok Lietuvoje“ direktorius Arvydas Arnašius.

Investuotojai, vardydami iššūkius savo verslui, beveik vienbalsiai mini ir darbo santykių reglamentavimą, esą jis turi būti keičiamas, tapti lankstesnis, pasigendama skaidrumo verslo aplinkoje bei nepalankiai vertinama mokesčių sistema. Verslininkams neramu ir dėl politinės situacijos.

„30 proc. apklaustųjų mano, kad ateityje šalyje politinė aplinka blogės. Tai gali lemti daugelis priežasčių, ne tik vidinė, bet ir neaiški padėtis Ukrainoje bei sunkūs ar problemiški santykiai su Rusija. Svarbu paminėti, kad investuotojai nepatenkinti viešųjų pirkimų nuostata, – didžioji jų dalis yra vykdomi pagal mažiausios kainos kriterijų“, – investuotojų susirūpinimo priežastis vardija „Investors Forum“ analitikas Gytis Trilikauskis.

Investuotojų pasitikėjimo indeksas bus matuojamas kas ketvirtį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi