Verslas

2015.09.08 13:45

Trečiadienį baigiama formuoti Europos bankų sąjunga

ELTA 2015.09.08 13:45

Trečiadienį 26 Europos Sąjungos (ES) valstybės Briuselyje ketina pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą, kuris užbaigs bankų sąjungos sukūrimą.

Trečiadienį 26 Europos Sąjungos (ES) valstybės Briuselyje ketina pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą, kuris užbaigs bankų sąjungos sukūrimą.

Susitarimu bankų sąjungoje dalyvaujančios valstybės įsipareigoja į nacionalinius pertvarkymo fondus surinktas bankų įmokas, pradedant 2016 metais, pervesti į bendrą ES bankų pertvarkymo fondą.

Susitarimą ketina pasirašyti visų ES valstybių, išskyrus Didžiosios Britanijos ir Švedijos, atstovai. Lietuvos vardu pasirašyti susitarimą dėl įnašų į bendrą pertvarkymo fondą pervedimo ir sujungimo Prezidentė Dalia Grybauskaitė įgaliojo Lietuvos nuolatinį atstovą ES ambasadorių Raimundą Karoblį.

„Susitarimai dėl esminių bankų sąjungos elementų – labai svarbus mūsų pirmininkavimo ES rezultatas. Lietuva įvykdė užduotį pasiekti, kad bankų sąjunga būtų užbaigta kurti iki naujojo Europos Parlamento rinkimų. Vienas iš didžiausių Lietuvos nuopelnų pirmininkavimo metu – pasiektas kompromisas tarp visų 28 ES šalių narių, kuris leido priimti reglamentą dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo ir užbaigti derybas dėl bendro bankų pertvarkymo fondo sukūrimo ir valstybių įnašų subendrinimo“, – komentuoja finansų ministras Rimantas Šadžius.

Pasak finansų ministro, šį pusmetį ES institucijose buvo formaliai patvirtinti Lietuvos pasiekti susitarimai, taip pat užbaigtos derybos dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo ir tarpvyriausybinio susitarimo dėl bendro bankų pertvarkymo fondo, kurio lėšomis bus gelbėjami probleminiai bankai.

Numatoma, kad iki 2025 m. iš bankų į fondą bus surinkta 55 milijardai eurų.

Lietuva, nuo 2015 m. įsivedusi eurą, savaime taptų ES bankų sąjungos dalimi.