Verslas

2015.09.08 13:45

R. Kuodis: MMA padidinimas gali paskatinti ekonomiką

BNS 2015.09.08 13:45

Minimalios mėnesinės algos (MMA) padidinimas po Naujųjų metų įsivedus eurą, galėtų paskatinti Lietuvos ūkio augimą, teigia Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis.

Minimalios mėnesinės algos (MMA) padidinimas po Naujųjų metų įsivedus eurą, galėtų paskatinti Lietuvos ūkio augimą, teigia Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis.

„Minimalios algos didinimas yra vienas kontroversiškiausių klausimų ekonomikoje apskritai. Ir ta kontroversija kyla dėl to, kad nereikia vienpusiškai žiūrėti į veiksmą, reikia žiūrėti keletą žingsnių į priekį. Minimalios algos didinimas nemaža dalimi paskatina ekonomiką, nes mažiausiai uždirbantys žmonės išleidžia viską iki paskutinio cento. Tam tikras pajamų perskirstymas linkęs pagyvinti ekonomiką“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė R. Kuodis.

Tačiau, anot jo, MMA didinimu reikėtų naudotis atsargiai ir jį reikia atsieti nuo politikavimo.

„Reikia naudotis šiuo instrumentu su protu – egzistuoja kažkokios sveikos proporcijos tarp vidutinio darbo užmokesčio ir minimalios algos. Europoje daug šnekų, kad gal reiktų automatizuot minimalios algos didinimo, susiejant ją su vidutiniu darbo užmokesčiu – 50–60 procentų. Aš ne kartą esu sakęs, kad mes esame stipriai politizavę šį klausimą, susieję su politine konjunktūra, o ne su ekonomine logika“, – aiškino R. Kuodis.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę dar kartą pareiškė, kad minimali mėnesio alga kiek didės nuo kitų metų pradžios, tačiau neatskleidė, kiek. Anksčiau premjeras sakė, kad MMA galėtų didėti nuo 1000 litų iki maždaug 300 eurų (beveik 1036 litų), tačiau politinio sprendimo dėl to nėra.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.