Verslas

2014.05.19 12:55

Kainų komisija spręs dėl „Lietuvos dujų“ akcijų išpirkimo iš E.ON

BNS2014.05.19 12:55

Kainų komisija pirmadienį spręs dėl 38,9 proc. dujų skirstymo ir tiekimo bendrovės „Lietuvos dujos“ akcijų išpirkimo iš Vokietijos energetikos koncerno „E.ON Ruhrgas International“.

Kainų komisija pirmadienį spręs dėl 38,9 proc. dujų skirstymo ir tiekimo bendrovės „Lietuvos dujos“ akcijų išpirkimo iš Vokietijos energetikos koncerno „E.ON Ruhrgas International“.

Tai BNS patvirtino komisijos atstovė Loreta Kimutytė. Ji teigė, kad posėdis bus uždaras ir daugiau informacijos ji kol kas negali pateikti. „Lietuvos dujų“ akcijas iš E.ON išpirks valstybės valdoma energetikos bendrovė „Lietuvos energija“.

Gegužės pradžioje Kainų komisija jau pritarė E.ON valdomų 38,9 proc. dujų perdavimo įmonės „Amber Grid“ akcijų pardavimui Energetikos ministerijos valdomai įmonei „Epso-G“.

Vyriausybė praėjusią savaitę „uždegė“ žalią šviesą sandoriui su E.ON.

Gegužės 20 dieną leidimą sandoriams leidimus turėtų suteikti Konkurencijos taryba. Netrukus po to „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ iš E.ON įsigys „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijų paketus. „Lietuvos energija“, be to, iš E.ON ketina išpirkti ir 11,8 proc. „Lesto“ akcijų paketą.

Išpirkusi po 38,91 proc. „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijų, valstybė per jos valdomas įmones valdys po 56,61 proc. šių įmonių akcijų. Birželį „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ turėtų skelbti oficialius pasiūlymus išpirkti likusių akcininkų akcijas – neoficialiomis BNS žiniomis, pasiūlymai bus teikiami vidutine svertine paskutinių 6 mėnesių rinkos kaina.

„Gazprom“ dabar valdo 37,06 proc., „E.ON Ruhrgas International“ – 38,9 proc., „Lietuvos energija“ – 17,7 proc. „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ įstatinio kapitalo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt