Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:38

Europos Komisija pradėjo oficialų „Gazprom“ monopolinės veiklos tyrimą

DELFI.lt, LRT.lt 2015.02.12 21:38

Europos Komisija, praėjus metams nuo kratų „Gazprom“ europiniuose biuruose, pradėjo oficialų tyrimą, ar „Gazprom“ pažeidė antimonopolines ES taisykles, trukdydama konkurencijai Centrinės ir Rytų Europos šalyse, pranešė ES reguliuotojai.  

Europos Komisija, praėjus metams nuo kratų „Gazprom“ europiniuose biuruose, pradėjo oficialų tyrimą, ar „Gazprom“ pažeidė antimonopolines ES taisykles, trukdydama konkurencijai Centrinės ir Rytų Europos šalyse, pranešė ES reguliuotojai.

Tai, kad imtasi nagrinėjimo reiškia, kad EK nagrinės bylą prioritetine tvarka, pažymima pranešime.

„Komisija nuogąstauja, kad „Gazprom“ gali piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi dujų tiekimo rinkoje Centrinės ir Rytų Europos ES valstybių rinkoje, pažeisdama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 102-ąjį straipsnį", - sakoma pranešime,.

EK nurodo tris galimas antikonkurencijos veikas.

„Pirma, „Gazprom" galbūt skaidė dujų rinkas, trukdydama laisvam dujų srautui per ES narių teritorijas. Antra, „Gazprom" galbūt trukdė dujų tiekimo diversifikavimui. Ir, trečia, „Gazprom" galėjo nustatinėti neteisingas kainas savo klientams, susiedama dujų kainas su naftos kainomis", – nurodo EK.

I. Degutienė: EK tyrimas dėl „Gazprom“ pradėtas pagrįstai

Europos Komisijos (EK) tyrimas dėl Rusijos energetikos milžinės „Gazprom“ pradėtas pagrįstai, sako Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ir teigiamai vertina tokį Europos Sąjungos (ES) institucijos žingsnį.

„Tikrai noriu pasidžiaugti, kad anksčiau atrodė, kad tai yra tik vienos Lietuvos klausimas, ir mes neturėjome palaikymo, tai šiandien iš tikrųjų labai džiaugiuosi, tyrimas pradėtas pagrįstai“, – trečiadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovė.

I. Degutienė priminė, kad Lietuva kreipėsi į EK dėl galimų europinių konkurencijos principų pažeidimų.

„Šiandien tokia Europos Komisijos reakcija tikrai yra teigiamai vertinama ir manau, kad jie tikrai įvertins susidariusią situaciją, ir „Gazprom“ irgi turės reaguoti į priimtus sprendimus“, – reziumavo Seimo Pirmininkė.

Komisija įmonėms, kurios pažeidžia antimonopolines taisykles, gali skirti baudas, siekiančias iki 10 proc. metinės pasaulinės apyvartos.

ES importuoja apie 80 proc. dujų, trečdalį iš jų tiekia Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi