Naujienų srautas

Verslas2014.05.15 15:10

Ukrainos energetikos ministerija: Kijevas gegužę tikisi gauti apie 3,4 mlrd. kubinių metrų dujų

ELTA 2014.05.15 15:10

Ukrainos bendrovė „Naftogaz“ tikisi, kad Rusijos „Gazprom“ gegužę Ukrainai pristatys apie 3,4 mlrd. kubinių metrų dujų, pranešė Ukrainos energetikos ministro pavaduotojas Igoris Didenka.

Ukrainos bendrovė „Naftogaz“ tikisi, kad Rusijos „Gazprom“ gegužę Ukrainai pristatys apie 3,4 mlrd. kubinių metrų dujų, pranešė Ukrainos energetikos ministro pavaduotojas Igoris Didenka.

Paklaustas, kokį rusiškų dujų kiekį Ukraina tikisi gauti šį mėnesį, jis atsakė: „3 mlrd. 400 mln. kubinių metrų dujų“. „Balandį gavome, manau, mažiau – apie 2,5-3 mlrd. kubinių metrų“, – pridūrė I. Didenka, informuoja „RIA Novosti“.

„Gazprom“ gegužės 13 d. oficialiai informavo Ukrainą apie perėjimą prie išankstinio apmokėjimo už dujas pagal 2009 metais sudarytos sutarties sąlygas. Rusijos tiekiamų dujų apimtys kitą mėnesį sieks 114 mln. kubinių metrų per parą. Lėšos turi būti pervestos iki birželio 2 dienos, nuo birželio 3 dienos Ukraina gaus dujas, tik iš anksto už jas apmokėjusi.

„Įsiskolinimas šiuo metu siekia 3,5 mlrd. dolerių. Niekam negali kilti abejonių, kad tai pakankama ir objektyvi priežastis, dėl kurios priimta atitinkama sutarties sąlyga dėl išankstinio apmokėjimo“, – pareiškė „Gazprom“ atstovas.

„Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris per susitikimą su Rusijos vyriausybės vadovu Dmitrijumi Medvedevu pirmadienį perspėjo, kad, jeigu Ukraina nesumokės avanso už dujas, Rusijos dujų bendrovė „Gazprom“ nutrauks jai dujų tiekimą birželio 3 dieną 10.00 val. Maskvos laiku.

Rusijos premjeras D. Medvedevas pareiškė, kad Maskva sugrįš prie derybų dėl kainos ir dujų tiekimo Ukrainai sąlygų, jeigu Kijevas sumokės nors dalį skolos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi