Verslas

2012.09.04 13:46

Palangos oro uostas naujoms kryptims užtikrinti ieško paramos

Tarptautinis Palangos oro uostas, siekiantis papildyti savo tvarkaraštį naujomis kryptimis, vėl gręžiasi į regiono savivaldybes paramos.

Tarptautinis Palangos oro uostas, siekiantis papildyti savo tvarkaraštį naujomis kryptimis, vėl gręžiasi į regiono savivaldybes paramos.

Anot antradienio rytą pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską viešėjusios oro uosto vadovės Jolantos Jucevičiūtės, rugsėjis ir spalis – tie mėnesiai, kai aviakompanijos rengia planus artėjantiems metams. Todėl šis laikas tinkamiausias apsispręsti, ar keleiviai iš Palangos bus skraidinami naujomis kryptimis.

Palangos oro uosto vadovybė veda derybas su dviem kompanijom, kurios pasiryžusios organizuoti skrydžius į Londoną bei Hamburgą. Apklausos parodė, kad vakarų Lietuvos gyventojai labiausiai pageidauja skrydžių krypties į Vokietiją. Tai ne kartą akcentavo ir vietos verslininkai, pažymėję, kad darbo reikalais dažnai turi keliauti į šią šalį.

Pasak J. Jucevičiūtės, Palangos oro uostas pasiruošęs pasiūlyti kompanijoms lanksčias kainas, tačiau to nepakanka. Aviakompanijos vienu metu derasi su keliais oro uostais, renkasi, kuris pasiūlys geresnes sąlygas.

Palangos oro uosto vadovė iš regiono savivaldybių prašo taip pat prisidėti skatinant turizmą. Kokio dydžio parama galėtų būti – dar nežinoma. Vienos kompanijos prašo finansinės paramos lėktuvuose likusioms tuščioms vietoms kompensuoti, kitos – atvirkščiai – prašo keliais eurais kompensuoti keleivio bilietą.

Po poros savaičių šis klausimas bus svarstomas Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos narių susitikime. Bus ieškoma kelių, kaip prisidėti prie turizmo skatinimo vakarų Lietuvoje.

Šiuo metu iš Palangos keleiviai skraidinami į Rygą, Oslą, Kopenhagą. Vasarą organizuoti itin pasiteisinę skrydžiai į Maskvą.