Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vakarų verslo lyderiai atsisako dalyvauti Sankt Peterburgo ekonomikos forume

BNS 2015.09.08 13:45

Keliolika JAV ir Europos korporacijų lyderių atsisakė planų šį mėnesį dalyvauti kasmetiniame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume, augant įtampai tarp Rusijos ir Vakarų dėl krizės Ukrainoje.

Keliolika JAV ir Europos korporacijų lyderių atsisakė planų šį mėnesį dalyvauti kasmetiniame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume, augant įtampai tarp Rusijos ir Vakarų dėl krizės Ukrainoje.

Vienuolika verslo lyderių, kurie kovo pabaigoje buvo įtraukti į gegužės 22-24 dienomis vyksiančio forumo dalyvių sąrašą, buvo išbraukti iš renginio programos, kuri skelbiama forumo svetainėje.

Tik viena bendrovė pranešė, kad jų vadovo sprendimas nebedalyvauti forume yra susijęs su tvyrančia politine įtampa, kitos bendrovės nedalyvavimo priežasties nenurodė. Dalyvių sąrašas trumpėja Jungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai tariantis dėl naujų sankcijų Maskvai, atsakant į smurtą rytinėje Ukrainoje, dėl kurio Vakarų vyriausybės iš dalies kaltina Rusiją.

Vakarai jau anksčiau įvedė sankcijas, reaguodami į Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.

Forumo dalyvių sąraše nebėra JAV naftos milžinės „ConocoPhillips“, Europos aviacijos, gynybos ir kosminių technologijų korporacijos „Airbus Group“, mokėjimo kortelių bendrovės „Visa Inc.“, JAV aliuminio milžinės „ Alcoa“, korporacijos „Siemens“, JAV bankų „Citigroup“ ir „Morgan Stanley“, gaiviųjų gėrimų gamintojos „PepsiCo“, Italijos naftos kompanijos „Eni“ ir JAV bendrovės „Bain & Company“ vadovų.

Keliolika Vakarų verslo lyderių, tarp jų banko „Goldman Sachs“ vadovas Lloydas Blankfeinas, tebėra dalyvių sąraše, nors šaltiniai kai kuriose bendrovėse pranešė, kad jų vadovai žada pakeisti savo planus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi