Verslas

2014.05.13 14:09

Seime stringa prezidentės veto dėl šilumos punktų priežiūros

BNS2014.05.13 14:09

Seime įstrigo prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl šilumos punktų priežiūros ir jos pasiūlymai, kaip tobulinti įstatymą.

Seime įstrigo prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl šilumos punktų priežiūros ir jos pasiūlymai, kaip tobulinti įstatymą.

Parlamentarams iki pietų nepavyko nė vienas balsavimas dėl šalies vadovės vetuotų pataisų. 

Balsavime, ar priimti visą grąžintą įstatymą be prezidentės siūlomų pakeitimų, dalyvavo tik 63 Seimo nariai, o norint, kad sprendimas būtų priimtas, turi balsuoti mažiausiai 71.

D. Grybauskaitė vetavo Seimo priimtas pataisas, kuriomis su šilumininkais susijusioms įmonėms nuo birželio būtų leista vėl grįžti į šilumos punktų priežiūros verslą.

Prezidentė mano, kad pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoju negali būti šilumos tiekėjas, kuris tiektų šilumą tam namui, ir gyventojai, susiję su šilumos tiekėju darbo santykiais. Išimtis būtų taikoma tiems žmonėms, kurie gyventų tame name ir patys prižiūrėtų savo ar gyvenamo namo bendrijai priklausančius kitus namus.

Taip pat prezidentė siūlo prie šilumos punktų neprileisti fizinių ir juridinių asmenų, kurių ūkinė veikla apima kuro ruošą ar tiekimą. O taip pat asmenis, kartu su šilumos tiekėjais priklauso susijusių įmonių grupei.

Šalies vadovė nevetavo tų Seimo priimtų pataisų, kuriomis siūloma įpareigoti Kainų komisiją sukurti vieningą šildymo sąnaudų daugiabučiuose namuose palyginimo metodiką, kuri turėtų leisti palyginti šilumos sunaudojimą skirtinguose namuose ir skirtingais metais.

Dabar įstatymas pastatų šildymo sistemas draudžia prižiūrėti šilumos tiekėjams ar su jais susijusioms įmonėms, apskaitos prietaisų gamintojams, šilumai gaminti naudojamo kuro prekiautojams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.