Verslas

2015.09.08 13:45

„Orlen Lietuva“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ derybas tęs po savaitės

Įgyvendindami premjero pažadą padėti finansinių sunkumų turinčiai naftos perdirbimo įmonei „Orlen Lietuva“, „Lietuvos geležinkeliai“ tariasi dėl naujų jos produkcijos pervežimo tarifų.

Įgyvendindami premjero pažadą padėti finansinių sunkumų turinčiai naftos perdirbimo įmonei „Orlen Lietuva“, „Lietuvos geležinkeliai“ tariasi dėl naujų jos produkcijos pervežimo tarifų.

„Orlen Lietuva“ vadovas pirmojo derybų raundo nekomentavo. Pasak „Lietuvos geležinkelių“ valdybos pirmininko, naftos perdirbėjai nori tokių pat tarifų, kokie taikomi Baltarusijos bendrovėms. Geležinkelininkai abejoja, ar jie sumažins naftos perdirbimo įmonės logistikos sąnaudas, nes taikant baltarusiškus tarifus „Orlen Lietuva“ turėtų atsisakyti veltui teikiamų vagonų priežiūros ir perkrovimo paslaugų, kurios per metus kainuoja apie 60 milijonų litų.

Pirmadienį sutarta, kad abiejų įmonių derybininkai per savaitę parengs konkrečius būsimų tarifų skaičiavimu, pagal juos bus derinamas sutarties projektas.

„Orlen Lietuva“ išsakė savo lūkesčius, kad jie nori būti lygūs su visais rinkos dalyviais. Mes aptarėme planą, sutarėme, kad per savaitę laiko jie suformuluos aiškius savo norus. „Lietuvos geležinkeliai“ paruoš lygiai tokias pat sąlygas, kuriomis naudojasi kiti rinkos dalyviai, ir po savaitės susės derybinės grupės, kurios išanalizuos jau pritaikytas lengvatas ir susitars dėl galutinių tarifų.

Yra galimybė nuimti infrastruktūros mokestį. Reikia sužiūrėti, kokios lengvatos jau yra pagal 2009 metais pasirašytą sutartį. Diskutavom įvairiais klausimais, ne paslaptis, kad ir apie Rengės atstatymo galimybes. Kol kas mes nematome poreikio to kelio atstatymui, bet vardan kompromiso būtų galima kalbėti arba surasti naudingesnį kelią, galbūt investuojant į produktotiekio tiesimą“, – sako susisiekimo viceministras, „Lietuvos geležinkelių“ valdybos pirmininkas Saulius Girdauskas.