Verslas

2014.05.09 16:23

Parduotas „Ūkio bankui“ priklausęs futbolo klubas „Hearts“

BNS2014.05.09 16:23

Bankrutavusio Ūkio banko bankroto administratorius ir Škotijos bendrovė BIDCO pasirašė sutartį dėl Edinburgo futbolo klubą „Hearts“ valdančios bendrovės „Heart of Midlothian Plc“ pardavimo.

Bankrutavusio Ūkio banko bankroto administratorius ir Škotijos bendrovė BIDCO pasirašė sutartį dėl Edinburgo futbolo klubą „Hearts“ valdančios bendrovės „Heart of Midlothian Plc“ pardavimo.

Sutartis numato, kad už 2,4 mln. Britanijos svarų Ūkio bankas atsisako reikalavimo teisių į futbolo klubo turtą, įskaitant klubą valdančios bendrovės akcijų įkeitimą. Atskaičius administravimo išlaidas klubo administratoriams Škotijoje, Ūkio banko kreditoriai atgavo 2,075 mln. svarų (8,7 mln. litų).

„Palyginti su išduotais kreditais, atgauta suma nėra labai didelė, tačiau ji atspindi buvusių banko savininkų ir vadovų investavimo strategiją bei rizikos valdymo problemas, o ne pardavimo proceso kokybę. Tiek Škotijoje, tiek kitose užsienio šalyse Ūkio bankas veikė nepaisydamas elementarios ekonominės logikos“, – pranešime sakė Ūkio banko bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Pinigus investuotojas pervedė iškart, jai bus baigta atsiskaityti su pirmosios eilės kreditoriais ir pradėta grąžinti skola Indėlių draudimo fondui, pranešė Ūkio bankas.

Ūkio bankui už paskolas buvo įkeista 29,9 proc. „Hearts“ klubo valdytojos akcijų, ji bankui buvo skolinga 61,6 mln. litų. Kontrolinį bendrovės akcijų paketą valdė Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG), kuriai taip pat yra iškelta bankroto byla.

Bendra Ūkio banko kreditorių reikalavimų suma siekia 1,439 mlrd. litų, iš jų 928 mln. litų – Indėlių draudimo fondui.

Kauno apygardos teismas bankroto bylą Ūkio bankui iškėlė 2013 metų gegužės 2 dieną, o nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt