Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:38

Graikija: 1 are užaugintos sraigės gali atnešti 2500 eurų pelno

Dar vis krizės purtomoje Graikijoje verslas tapo neatsiejama žemės ūkio dalimi. Be gausiai eksportuojamo aliejaus, paskutiniu metu tarp jaunųjų graikų verslininkų vis labiau populiarėja sraigių auginimas, pardavimas ir eksportas.

Dar vis krizės purtomoje Graikijoje verslas tapo neatsiejama žemės ūkio dalimi. Be gausiai eksportuojamo aliejaus, paskutiniu metu tarp jaunųjų graikų verslininkų vis labiau populiarėja sraigių auginimas, pardavimas ir eksportas.

Pagrindinės sraigių rūšys, kurios veisiamos Graikijoje, yra Helix aspersa maxima ir Helix aspersa Müller. Pats užaugintų sraigių kiekis priklauso nuo augintojo žinių, taikomų technologijų ir, žinoma, turimų galimybių investuoti į šį verslą. Užaugintų sraigių kiekis viename are gali būti vidutiniškai nuo 800 kg iki 1500 kg, o pelnas siekti – 2500 eurų.

Būsimiems verslininkams – tik 7 reikalavimai

Graikijos vyriausybė dar vis sunkiu šaliai metu tęsia verslumo skatinimo programą. Norintys gauti leidimą įkurti savo verslą seniau turėjo praeiti 21 etapą, pradedant nuo dokumentų pateikimo, reikiamų parašų iš valstybinių įstaigų surinkimo iki oficialaus pranešimo „Valstybės žiniose“. Šiuo metu tie, kurie nori tapti verslininku, turi įvykdyti tik septynis reikalavimus. Taip pat nuo šiol uždaroms akcinėms bendrovėms ir ribotos atsakomybės įmonėms įstatų arba numatomo biudžeto keitimosi atveju nebereikės skelbtis valstybės žiniose, kas seniau buvo privaloma.

Naujasis mokesčių įstatymas – nepalankus verslininkas

Nepaisant palankesnių sąlygų įkurti savo verslą Graikijoje, naujasis mokesčių įstatymas visiškai nepalankus Graikijos verslininkams. Pavėlavus sumokėti nors vieną dieną pridėtinės vertės mokestį (PVM) valstybei, suma padidės du kartus. Todėl dėl nepalankios mokesčių sistemos didelės graikų kompanijos vis dažniau savo motinines įmones perkelia į užsienį. Pagal „KPMG International“ tarptautinio audito ir mokesčių konsultavimo bendrovių tinklo informaciją, Graikijoje dėl tarptautinių kreditorių spaudimo pernai verslininko gryno verslo apmokestinimas pakilo 30 proc., t. y. nuo 20 proc. iki 36 proc. Graikija, kartu su Airija, Lenkija ir Portugalija, Europos Sąjungoje (ES) užima penktą vietą pagal didžiausią PVM, kuris yra 23 proc.

Per pastaruosius 8 metus – žemiausi atlyginimai

Pagal Graikijos statistikos centrą, Graikijoje darbuotojų atlyginimai 2013 m. pirmąjį ketvirtį buvo žemiausi per pastaruosius aštuonerius metus. Taip pat, lyginant su kitomis 28 ES šalimis, praėjusių metų gale Grakija po Kipro užėmė antrąją vietą pagal sumažėjusius atlyginimus, po jo – Čekija, Airija ir Slovėnija. Daugiau nei 5 proc. padidėjo atlyginimai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Italai graikų aliejų pardavinėja kaip savo

Remiantis Graikijos Respublikos konsulinės atstovybės Vašingtone Ekonomikos ir verslo reikalų skyriaus statistiniais duomenimis, Graikija Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) yra septintas didžiausias alyvuogių aliejaus tiekėjas, kurio eksportas 2012 metais buvo 4800 tonų aliejaus. Deja, graikus lenkia Marokas, Argentina, Čilė ir Tunisas.

Pagrindinės priežastys – graikiško alyvuogių aliejaus kaina, įpakavimas bei įvairovės trūkumas. Tai neleidžia graikų verslininkams konkuruoti su pirmąsias vietas užimančia Ispanija, Italija ir prieš tai paminėtomis šalimis. Didesnę kainą lemia graikiško aliejaus aukšta kokybė ir brangi jo gamyba. Taip pat Graikija neturi geros, pigios ir įvairios šio produkto įpakavimo pramonės. Italų verslininkai įsiveža graikiškų produktų aliejų, jį pilsto į įvairių dydžių butelius, eksportuoja ir pardavinėja kaip itališką alyvuogių aliejų, taip papildydami savo sąskaitas milijonais dolerių.

Graikų alyvuogių aliejui trūksta ir įvairovės. Amerikos rinka pilna klasikinio aliejaus, kurį reikėtų papildyti delikatesiniais skoniais. Nors ir JAV alyvuogių vartojimo kultūra dar pakankamai žema, bet vis populiarėjanti Viduržemio jūros regiono mityba amerikiečius pirkėjus paskatina atverti piniginę ir už aukščiausios kokybės autentišką graikiško alyvuogių aliejaus vieną litrą pakloti net 60 dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi