Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

R. Šadžius: žmones dėl euro domina labai paprastos buitinės detalės

ELTA 2015.09.08 13:45

Nuo antradienio Lietuvoje, siekiančioje nuo kitų metų įsivesti eurą, veikianti nemokama euro telefono linija susilaukė didelio gyventojų susidomėjimo, teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.

Nuo antradienio Lietuvoje, siekiančioje nuo kitų metų įsivesti eurą, veikianti nemokama euro telefono linija susilaukė didelio gyventojų susidomėjimo, teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Nerimo iš tikrųjų nėra, o visi klausimai buvo skirtingi, ir žmones domina labai paprastos buitinės detalės, pradedant nuo to, ar po naujųjų metų galima bus naudoti atsiskaitant tuos eurus, kuriuos aš dabar turiu, ir baigiant, sakykime, apie savivaldybių rinkliavas, kurios dabar apskaičiuojamos sveikais litais, ir ką daryti perėjus prie euro“, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo ir posėdžio sakė ministras.

Pasak R. Šadžiaus, skambina labai įvairūs asmenys, iš telefonu gautų klausimų, pasak ministro, bus sprendžiamos kylančios problemos.

„Tai labai visiems naudingas socialinis eksperimentas“, – buvo įsitikinęs ministras.

Euro telefono linija 8 800 34528 veiks iki 2015 m. vasario pabaigos, septynias dienas per savaitę nuo 8 iki 18 val. Į skambučius atsakinės konkursą laimėjusios riboto darbingumo socialinės įmonės darbuotojai. Sudėtingesniais interesantų klausimais konsultuos Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir kitų už euro įvedimą atsakingų valstybės institucijų specialistai pagal kompetenciją – gyventojai su jais bus sujungiami nemokamai.

Kiek reikėjo lėšų šiai linijai įsteigti, ministras nepatikslino.

R. Šadžius sako, kad dabar Lietuva įsivesti eurui atitinka visus kriterijus, ir tai pagrindinis skirtumas su pirmuoju mūsų šalies bandymu įsivesti eurą 2006 m.

„Dabar mes atitinkame visus kriterijus su labai didele atsarga, kurį kriterijų bepaimtumėte – nuo palūkanų normų iki fiskalinio deficito“, – neabejojo ministras.

Kita vertus, finansų ministras pabrėžė, kad ir euro zona kardinaliai pasikeitė nuo 2006 m., euro zonos pagrindu atsiranda Bankų sąjunga.

R. Šadžius taip pat informavo, kad birželio 4 d. Europos Komisija ir Europos centrinis bankas pateiks Konvergencijos ataskaitą. Vėliau, jeigu Konvergencijos ataskaitoje bus konstatuojama, kad Lietuva atitinka nustatytus konvergencijos kriterijus, šį klausimą birželio 19 d. turėtų svarstyti euro grupės ministrai savo posėdyje, birželio 20 d. – ECOFIN posėdis. Birželio pabaigoje šį klausimą apsvarstys Europos Vadovų Taryba, liepą – susirinkęs naujasis Europos Parlamentas.

„Galiausiai, pačioje liepos pabaigoje, vienokio ar kitokio formato ES Ministrų Taryba priimtų galutinį sprendimą“, – sakė R. Šadžius, klausiamas, kada Lietuvai bus duotas oficialus leidimas įsivesti eurą.

Paslaugą teikianti įmonė teigia, kad euro linija sulaukė itin didelio gyventojų susidomėjimo. Vien antradienį per kelias valandas sulaukta apie 100 interesantų skambučių.

Euro telefono linija gyventojus konsultuos nemokamai skambinant tiek iš mobiliųjų, tiek iš fiksuotojo ryšio telefonų visoje Lietuvos teritorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi