Verslas

2014.05.05 15:53

Lietuvos ambasada Londone emigrantus kvietė grįžti namo

Londone įvyko jau ketvirtas išeivijos lietuviams skirtas renginys „Backto.lt“. Lietuvos verslo, politikos ir žiniasklaidos atstovai užsienyje gyvenančiam ar studijuojančiam jaunimui pristatė naujas galimybes šalyje ir skatino išeivius grįžti namo.

Londone įvyko jau ketvirtas išeivijos lietuviams skirtas renginys „Backto.lt“. Lietuvos verslo, politikos ir žiniasklaidos atstovai užsienyje gyvenančiam ar studijuojančiam jaunimui pristatė naujas galimybes šalyje ir skatino išeivius grįžti namo.

Lietuvos ambasadoje Londone surengtame forume dalyvavo per 200 išeivių iš Lietuvos, daugiausia jaunimas. Žinomi ekonomistai, verslo atstovai jiems pristatė Lietuvos ekonomikos perspektyvas ir naujas galimybes verslą kurti savo šalyje, ragindami grįžti į Lietuvą.

„Labai įvairus prelegentų arba tų, kurie pasisakė, ratas manau leido susidaryti jiems įspūdį apie tai, kokie teigiami pokyčiai mūsų šalyje vyksta, kas galbūt yra nevisiškai gerai, kokios yra galimybės panaudoti savo talentus, gabumus, įgytas žinias, gal net kapitalą Lietuvoje ir tikiuosi, kad tai duos tam tikrą postūmį šitiems jauniems žmonėms dar kartą pagalvot apie Lietuvą“, – sakė SEB banko prezidento patarėjas, finansų analitikas Gitanas Nausėda.

„Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovas pasakojo apie informacinių technologijų sektoriaus perspektyvas. Vien per praėjusius metus ši įmonė Lietuvoje sukūrė beveik 500 naujų darbo vietų, o per pirmuosius ketverius veiklos metus įdarbino beveik 1,3 tūkst. žmonių.

„Mes įdarbiname vidutiniškai po vieną žmogų kasdieną jau keli metai ir tikrai nemažai iš jų grįžta iš Londono ir mums labai smagu prisidėti prie to, kad žmonės ne emigruotų, bet jie imigruotų atgal į Lietuvą. Mums tai yra naudinga, kaip bendrovei, ir, aš manau, labai naudinga Lietuvai, kaip šaliai“, – kalbėjo „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas.

Projekto „Backto.lt“ organizatoriai panašius susitikimus vis kitoje šalyje žada rengti ir toliau. Jau numatyti – Miunchene ir Amsterdame.

Pasak projekto vadovo Lino Stankaus, po pernai įvykusių panašių renginių, Danijoje besimokantis studentas į Lietuvą grįžo atlikti praktikos, o Norvegijoje gyvenusi lietuvė užsiims medicininiu turizmu ir organizuos norvegų keliones į Lietuvos gydymo įstaigas.  Apklausos duomenimis, iš daugiau kaip 200 į renginį Londone užsiregistravusių lietuvių, per artimiausius 5 metus į gimtinę ketina grįžti net 79 proc.