Verslas

2014.05.05 16:04

Valdžia rengia naują sistemą, kuri padės geriau surinkti PVM

BNS2014.05.05 16:04

Lietuvos premjeras pranešė, kad rengiama nauja mokesčių administravimo sistema, kuri turėtų pagerinti mokesčių surinkimą ir kovoti su šešėline ekonomika. Europos Komisijos (EK) narys Algirdu Šemeta sako, kad projektas padės Lietuvai geriau surinkti pridėtinės vertės mokestį.

Lietuvos premjeras pranešė, kad rengiama nauja mokesčių administravimo sistema, kuri turėtų pagerinti mokesčių surinkimą ir kovoti su šešėline ekonomika. Europos Komisijos (EK) narys Algirdu Šemeta sako, kad projektas padės Lietuvai geriau surinkti pridėtinės vertės mokestį.

„Artimiausiu metu turėtume pradėti ir tikimės, kad pavyks įgyvendinti naują mokesčių administravimo sistemą. Iki gegužės 25 dienos Valstybinė mokesčių inspekcija turi pateikti planą, kaip bus pertvarkoma sistema. Tikimės, kad tai bus teigiamas poveikis mokesčių surinkimui ir kovai su šešėline ekonomika“, – pirmadienį po susitikimo su už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingu Europos Komisijos (EK) nariu A. Šemeta teigė Algirdas Butkevičius.

Anot jo, naujas modelis kuriamas, remiantis Portugalijoje jau taikomu modeliu. Daugiau detalių apie naują modelį A.Butkevičius nepateikė ir žadėjo tai padaryti artimiausiu metu.

Pasak A. Šemetos, Portugalijos atvejis yra geros praktikos pavyzdys visoje Europos Sąjungoje.

„Projektas yra susijęs su pridėtinės vertės mokesčio surinkimu. Pagal EK vertinimus, šioje srityje Lietuva turi galimybių pagerinti mokesčių administravimą. Portugalijoje yra įvesta nauja sistema susijusi su pridėtinės vertės mokesčio informacijos apsikeitimu elektroninėje erdvėje, leidžiančiu identifikuoti tuos mokėtojus, kurie vengia mokėti šį mokestį. Jei pavyktų pagerinti padėti pridėtinės vertės mokesčio surinkime, tai būtų didelė parama Lietuvos biudžetui“, – kalbėjo A. Šemeta.

Anot jo, birželio 2 dieną EK turėtų paskelbti rekomendacijas, kurios bus įvertinta, kaip Lietuva įgyvendina ankstesnes rekomendacijas ir kokių veiksmų turėtų imtis ateityje.

„Šiandien per anksti detalizuoti, ką konkrečiai pasiūlys Europos Komisija, tačiau daugelyje anksčiau skelbtų ekspertizių atkreipiamas dėmesys į problemą, kad norint išlaikyti socialinės ekonomikos rinkos modelį reikia ieškoti sprendimų, kaip subalansuoti pajamų ir išlaidų dalį“, – teigė EK narys.

Finansų ministras Rimantas Šadžius anksčiau teigė, kad nesurenkamas PVM kelia grėsmę šalies fiskaliniams tikslams, siekiant įsivesti eurą ir blogina verslo sąlygas bei šalies patrauklumą investicijoms. PVM mokesčio surinkimą kritikavo ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, teigusi, kad siekiant įsivesti eurą, reikalingos sutelktos pastangos suvaldyti finansus.

Finansų ministerijos duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį surinkta 2,48 mlrd. litų PVM, arba 4,8 proc. (126 mln. litų) mažiau nei prognozuota. Praėjusiais metais šio mokesčio surinkta 8,521 mlrd. litų, arba 3,3 proc. (292,9 mln. litų) mažiau (8,814 mlrd. litų).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt