Verslas

2014.05.01 21:05

Rusija kreipėsi į PPO dėl ES energetikos politikos

BNS2014.05.01 21:05

Rusija apkaltino Europos Sąjungą (ES) diskriminuojant už Bendrijos ribų registruotus dujų ir elektros tiekėjus ir taip pažeidžiant tarptautines taisykles, ketvirtadienį pranešė Pasaulio prekybos organizacija (PPO).

Rusija apkaltino Europos Sąjungą (ES) diskriminuojant už Bendrijos ribų registruotus dujų ir elektros tiekėjus ir taip pažeidžiant tarptautines taisykles, ketvirtadienį pranešė Pasaulio prekybos organizacija (PPO).

„Rusijos Federacija balandžio 30 dieną informavo PPO Sekretoriatą prašanti konsultacijų su Europos Sąjunga dėl ES taikomų priemonių, susijusių su vadinamuoju Trečiuoju energetikos paketu“, – nurodė organizacija.

Rusijos dujų eksporto monopolininkė „Gazprom“ jau anksčiau ginčijo ES nuostatas, draudžiančias tai pačiai bendrovei valdyti vamzdynus ir skirstymo tinklus. Tačiau Bendrija jas laiko didinančiomis konkurenciją ir mažinančiomis Europos priklausomybę nuo Rusijos valstybinės įmonės.

Maskva skundžiasi, kad ES taisyklės diskriminuoja trečiąsias šalis, susijusias su gamtinių dujų gavyba, tiekimu ir transportavimu, ir kad jos pažeidžia įvairius tarptautinius prekybos susitarimus, nurodė PPO.

Maskvos skundas buvo pateiktas padidėjus įtampai tarp Vakarų šalių ir Rusijos dėl krizės Ukrainoje. „Gazprom“ šią savaitę perspėjo, jog dėl naujų ES ir kitų šalių sankcijų Rusijai gali nutrūkti gyvybiškai svarbus dujų tiekimas Europai.

Penktadienį Varšuvoje planuojama surengti derybas tarp ES, Rusijos ir Kijevo, kuriose bus mėginama spręsti ginčus dėl dujų.

Maskvos prašymas, kad PPO surengtų konsultacijas, yra pirmasis žingsnis sudėtingame ginčų sprendimo procese, kuris gali tęstis ne vienerius metus.

Tokios konsultacijos, suteikiančios šalims galimybę išspręsti nesutarimus be bylinėjimosi, turėtų prasidėti ne vėliau nei po mėnesio, tačiau negali tęstis ilgiau nei 60 dienų po to, kai pateikiamas prašymas.

Jeigu tos konsultacijos bus nesėkmingos, Rusija gali kreiptis į PPO Ginčų sprendimo instituciją, kad ji peržiūrėtų šalių argumentus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt