Verslas

2014.04.30 15:16

„Gazprom“ atstovas: sprendimo dėl „Amber Grid“ akcijų pardavimo kol kas nėra

BNS 2014.04.30 15:16

Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ atstovas sako, jog koncernas kol kas nėra priėmęs sprendimo, ar iki šių metų lapkričio jis parduos valdomas Lietuvos dujų perdavimo įmonės „Amber Grid“ akcijas.

Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ atstovas sako, jog koncernas kol kas nėra priėmęs sprendimo, ar iki šių metų lapkričio jis parduos valdomas Lietuvos dujų perdavimo įmonės „Amber Grid“ akcijas.

„Iki rugsėjo mėnesio turi būti priimtas sprendimas. Šiandien ką galiu atsakyti – sprendimas, kaip pasielgti, 100 proc. nepriimtas, todėl pasakyti – parduoti ar neparduoti – paprasčiausiai negaliu“, – į BNS klausimą, ar „Gazprom“ svarsto galimybę išeiti iš „Amber Grid“, trečiadienį sakė į pastarosios akcininkų susirinkimą atvykęs „Gazprom“ atstovybės Latvijoje vadovas Jevgenijus Rolduginas.

Paklaustas, ar Rusijos koncernas pasinaudotų oficialiuoju pasiūlymu, jei Vyriausybė jį paskelbtų, išpirkusi akcijas iš E.ON, J. Rolduginas sakė, jog tokia galimybė dar svarstoma.

„Aš nesu įgaliotas tai aptarti. Jei pasiūlymas bus padarytas, svarstysime, nes reikia pažiūrėti, kas parašyta akcininkų sutartyje – kas turi pirmumo teisę, tie ir spręs. Jei „Gazprom“ nenorės pirkti, vadinasi, atsisakys, jei norės, vadinasi, pasakys apie tai, bet šiandien sprendimo nėra, nes tokių oficialių pasiūlymų nesuformuluota. Kol kas skaičiuojame, galvojame“, – BNS sakė „Gazprom“ atstovas.

Jis nekomentavo, ar „Gazprom“ informuotas apie Vyriausybės derybas su E.ON, ir patarė to klausti Vokietijos koncerno atstovų.

Į Vilniuje vykstantį „Amber Grid“ akcininkų susirinkimą neatvyko nė vienas „Gazprom“ ir „E.ON Ruhrgas International“ atstovas įmonės valdyboje. Jos nariai yra koncerno Darbo su artimojo užsienio šalimis skyriaus viršininkas Aleksandras Frolovas ir Turto valdymo ir korporatyvinių ryšių departamento Korporatyvinės kontrolės valdybos viršininkas Nikolajus Vasiljevas.

E.ON susirinkime atstovauja advokatas Andrius Ivanauskas. Įmonės valdyboje dirba jos pirmininkas, „E.ON Global Commodities“ Eseno padalinio ir „E.ON Ruhrgas International“ direktorių valdybų narys Raineris Linkas, bei „E.ON Global Commodities“ atstovybės Baltijos šalyse vadovas Mario Nullmeieris.

Vyriausybė šiuo metu svarsto, kokiomis sąlygomis išpirkti vokiečių valdomus 38,9 proc. akcijų paketus įmonėse „Amber Grid“, „Lietuvos dujos“ bei 11,8 proc. „Lesto“ akcijų paketą.

Lietuvos įgyvendinamas trečiasis ES energetikos paketas bei Lietuvos įstatymai numato, kad iki šių metų lapkričio būti galutinai atskirtas gamtinių dujų perdavimas, skirstymas ir tiekimas, o tai reiškia, kad „Gazprom“ ir E.ON turi pasitraukti iš „Amber Grid“ valdymo. Jei „Gazprom“ neparduotų savo akcijų, jis galėtų likti tik finansiniu investuotoju be balso teisės.

Pasak kai kurių šaltinių, tikėtina, kad „Gazprom“ neparduos savo akcijų, „Amber Grid“ likdamas tik finansiniu investuotoju, o „Lietuvos dujose“ – įprastu akcininku. Jei savo akcijas jis vis dėlto parduotų, sandoriai turėtų įvykti iki šių spalio pabaigos.

Valstybei išpirkus akcijas iš E.ON, šios įmonės turėtų skelbi oficialius pasiūlymus likusiems akcininkams, tačiau Vyriausybė, anot šaltinių, norėtų išvengti šios prievolės. Tikėtina, jog svarstoma, kaip tai padaryti, kad nebūtų pažeisti Europos Sąjungos reikalavimai.

BNS skaičiavimais, visų E.ON valdomų akcijų vertė, vertinant pagal vidutinę svertinę šešių mėnesių akcijų kainą „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržoje, siekia 181,356 mln. eurų (626,187 mln. litų).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.