Verslas

2014.04.29 18:25

Perspėjimas keliaujantiems prie jūros – sekmadienį Palanga liks be elektros

Sekmadienį Motinos dieną susiruošusieji švęsti Palangoje patirs nepatogumų – dėl elektros perdavimo linijų remonto kurorte visą dieną bus išjungtas elektros tiekimas. Verslininkai suka galvas, kaip aptarnauti gausų būrį svečių.

Sekmadienį Motinos dieną susiruošusieji švęsti Palangoje patirs nepatogumų – dėl elektros perdavimo linijų remonto kurorte visą dieną bus išjungtas elektros tiekimas. Verslininkai suka galvas, kaip aptarnauti gausų būrį svečių.

Savaitgalį Palangoje laukiama itin daug poilsiautojų – kai kuriems švęsti Motinos dieną kurorte jau tapo tradicija. Be to, daug žmonių pasinaudos proga penktadienį pasiimti laisvą dieną ir turėti 4 dienų savaitgalį. Tačiau sekmadienį nuo 9 val. iki 19 val. teks verstis be elektros – elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ tą dieną suplanavo pakeisti susidėvėjusią aukštos įtampos linijos atramą, todėl būtina atjungti prie jos tvirtinamus laidus.

Verslininkai klientų neapleis

Kurorto verslininkai sako be kavos ir karšto maisto svečių nepaliksiantys.

„Maisto ruošimas yra mažiausia bėda – galų gale bus galima paruošti grilį. Daugiau rūpesčių turi viešbučiai, SPA centrai kadangi yra apgyvendinimas, tiek, be abejo, visa įranga – kompiuteriai, kasos aparatai“, – teigia Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Giedrė Kvedaravičienė.

Didieji viešbučiai, SPA centrai planuoja nuomotis elektros generatorius, tačiau tai verslininkams atsieis nemažus pinigus, todėl burnojančių, kad buvo galima parinkti kitą dieną, netrūksta.

„Tos dienos ieškojom jau nuo vasario mėnesio ir tarėmės su miesto institucijomis, kada yra mažiausias elektros energijos suvartojimas. Jau buvo pasibaigęs šildymo sezonas, o nuo gegužės vidurio planuojamas poilsio sezonas, tai bus dar daugiau turistų“, – aiškina „Litgrid“ Tinklo perdavimo skyriaus Klaipėdos grupės vadovas Egidijus Vaičiulis.

Elektros energiją vartotojams atjungti ir atkurti planuojama skirtingai, tačiau mažiausiai 4 valandas jos tikrai nebus. Energija bus tiekiama tik kurorto vandentiekiui, miesto ligoninei, kai kurioms sanatorijoms, daliai prekybos centrų ir degalinių, policijai, karinėms jūrų pajėgoms ir pasieniečiams. Gaisrinei elektrą tieks generatorius.