Naujienų srautas

Verslas2014.04.29 20:56

Mažesnės organizacijos nesitiki sulaukti svarios paramos iš 2 proc. GPM

Organizacijos nekantriai laukia, kada paaiškės, kokią paramą joms skirs 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio paaukoti galintys gyventojai. Panašu, kad šiemet, kaip ir pernai, didžiausio palaikymo sulauks didieji labdaros fondai.

Organizacijos nekantriai laukia, kada paaiškės, kokią paramą joms skirs 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio (GPM) paaukoti galintys gyventojai. Panašu, kad šiemet, kaip ir pernai, didžiausio palaikymo sulauks didieji labdaros fondai.

Nedidelė neregiams skirtas knygas spausdinanti įmonė „Brailio spauda“ – viena iš daugelio organizacijų, nekantriai laukiančių gegužės 2-osios. Tądien mokesčių inspekcija pradės tikrinti gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, kartu – ir jose nurodytus pageidavimus, kam skirti 2 proc. paramos nuo pajamų mokesčio už 2013 metus.

Praėjusiais metais „Brailio spaudą“ gyventojai parėmė vos tūkstančiu litų, tačiau įmonės vadovas sako, kad net ir ši finansinė injekcija – gyvybiškai svarbi. Tiesa, sulaukti svarios pagalbos įmonė nesitiki, nes esą didžiausio gyventojų palaikymo sulaukia investicijų savo vardo garsinimui negailintys visoje šalyje veikiantys didieji paramos fondai.

Nedidelio Vilniaus gatvės meno festivalio „Vilnius Street Art“ rengėjai optimizmu taip pat netrykšta – grafičių meną propaguojančio renginio organizatoriai sako, kad nišine veikla užsiimančias įstaigas remia nebent pažįstami ir artimieji.

„Mes šiemet festivaliui taip pat pirmą kartą bandysim surinkti kažkokią dalį lėšų iš 2 proc. Bus matyti, kaip bus, bet kažko labai didelio nesitikiu“, – sako festivalio „Vilnius Street Art“ organizatorė Ūla Ambrasaitė.

Paramos gavėjais Mokesčių inspekcijoje užsiregistravusių nedidelių organizacijų atstovai neslepia, kad iš gyventojų pajamų mokesčio skiriamos paramos sistema Lietuvoje kiek išsikreipė, nes, priešingai nei kitose panašią sistemą įdiegusiose valstybėse, mūsų šalyje į paramą pretenduoja ir biudžetinės įstaigos. Be to, ankstesniais metais pasitaikė ir piktnaudžiavimo atvejų.

„Būdavo šioks toks savotiškas reketas įvairiose organizacijose. Pavyzdžiui, jei tavo vaikas mokosi mokykloje, tai tu kaip ir privalai jai duoti, nes tavo vaikas ten mokosi. Jeigu tavo vaikas eina į darželį, tai jam privalai duoti“, – teigia VšĮ „Brailio spauda“ direktorius Vytautas Gendvilas.

„Prašo viena organizacija, prašo kita, [žmonės] pateikia beveik užpildytas popierines prašymų formas, tačiau reikia žinoti viena: ką bepasiimtų iš prašančiųjų, pagrindinė, svarbiausia ir saugiausia galimybė – elektroninėje deklaravimo sistemoje pateikti deklaraciją ir Mokesčių inspekcija vertins paskutiniąją gautą“, – aiškina VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pernai daugiausia aukota įvairiems labdaros ir paramos fondams bei gyvūnų globos organizacijoms. Daugiau kaip 20 tūkst. labdaros fondų, bendrijų, šeimynų bei profesinių sąjungų ir kitų paramos gavėjais įregistruotų organizacijų 490 tūkst. gyventojų iš viso pervedė daugiau kaip 45 mln. litų. Šiemet tikimasi ne mažesnio aktyvumo.

Kaip nurodo teisės aktai, gyventojų parama organizacijoms turi būti pervesta iki lapkričio vidurio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi