Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Rusijos inspektorių Lietuva tikisi gegužę

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuva Rusijos inspektorių, kurie tikrins, ar galima atšaukti termiškai apdorotos kiaulienos importo draudimą iš Lietuvos draudimą, tikisi gegužę. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, inspektoriams bus siūloma į Lietuvą atvykti po gegužės 5 dienos.

Lietuva Rusijos inspektorių, kurie tikrins, ar galima atšaukti termiškai apdorotos kiaulienos importo draudimą iš Lietuvos draudimą, tikisi gegužę. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, inspektoriams bus siūloma į Lietuvą atvykti po gegužės 5 dienos.

„Šiuo metu deriname jų atvykimo datą, pirmadienį išsiųsime pasiūlymą – manome, kad kviesime po gegužės 5 dienos“, – BNS sakė J. Milius.

Jis teigė, kad inspektoriai Lietuvoje tikrins pasirinktas mėsos perdirbimo įmones. Anot jo, po patikrinimo ilgai netrukus turėtų būti atšauktas ir draudimas į Rusiją gabenti termiškai apdorotą kiaulieną.

„Rusija, tikiuosi, įvertins priemones gerai, kurių ėmėmės, ribodami užkrato plitimą. (...) Paprastai jie neilgai delsia ir po apsilankymo greitai pateikia išvadas ir atšaukia draudimus“, – aiškino veterinarų vadovas.

Pasak jo, taip pat tikimasi, kad Rusija artimiausiu metu atšauks ir kitą ribojimą – gabenti produkciją per šaldytų produktų terminalus Klaipėdoje. J. Milius sakė, kad šiuo metu vis dar keičiamasi informacija su kaimyninės valstybės ekspertais.

„Greičiausiu metu tikimės, kad atidarys (šaldytuvus – BNS). Problemos kilo dėl elektroninės sistemos ir tam tikrų europinio lygio įstatymų, tai dabar ėmėmės daug techninių priemonių, kurios turėtų geriau padėti atsekti produkciją ir su Rusija nebeturėtų kilti problemų“, – teigė J. Milius.

Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) pranešė svarstanti galimybę atšaukti produkcijos su kiauliena importo iš Lietuvos ir Lenkijos apribojimus.

Rusijos tarnyba informavo Lietuvos ir Lenkijos veterinarijos tarnybas, jog per artimiausius du mėnesius ketina patikrinti tokią produkciją gaminančias įmones ir prašo suderinti inspektorių atvykimą.

Rusija nuo balandžio 7 dienos nebeįsileidžia bet kokių gatavų mėsos produktų su kiauliena iš Lietuvos ir Lenkijos. Sausio pabaigoje Lietuvoje dviejuose šernuose aptikus afrikinį kiaulių marą, Rusija iš karto uždraudė kiaulienos importą iš visos ES. Lenkijoje maras rastas vasario viduryje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi