Verslas

2015.09.08 13:45

Konkretūs pasiūlymai dėl pensijų kompensavimo – kitą savaitę

BNS 2015.09.08 13:45

Konkretūs pasiūlymai dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo Vyriausybei turėtų būti pateikti kitą savaitę, teigia finansų ministras.

Konkretūs pasiūlymai dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo Vyriausybei turėtų būti pateikti kitą savaitę, teigia finansų ministras.

„Finansų ministerija nėra atsakinga už šituos siūlymus, siūlymai bus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Kiek žinau, ministerija siūlys atitinkamus sprendimus, kurie greičiausiai bus aptariami kitą savaitę Vyriausybėje. Iki aptarimo aš nelabai norėčiau gilintis į detales“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Rimantas Šadžius.

Paklaustas, ar kitą savaitę pasiūlymai jau bus konkretūs, ministras sakė: „Kiek aš žinau, taip“.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę pareiškė, kad Vyriausybė nekeičia planų dar šiemet pradėti kompensuoti per krizę sumažintas pensijas, o tam bus naudojamos ne valstybės, o „Sodros“ biudžeto viršplaninės pajamos. Anot premjero, šiemet pensijų kompensavimui turėtų būti skirta 80 mln. litų.

Valdantieji skaičiuoja, kad iš viso pensijų kompensavimui reikės apie 443 mln. litų. Šiemet būtų išmokėta 20 proc. neišmokėtos pensijos, o 2015–2016 metais – po 40 proc., mokant kas ketvirtį.

Iš viso pensijos bus kompensuotos maždaug 450 tūkst. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.