Verslas

2015.09.08 13:45

Kaip Velykinę prekybą paveikė pavasariški orai

Šiltas Velykų savaitgalis džiugino prekybininkus. Šiemet žmonės gausiau pirko ne tik kiaušinių, bet beveik dvigubai daugiau šviežių daržovių, mėsos ir žuvies.

Šiltas Velykų savaitgalis džiugino prekybininkus. Šiemet žmonės gausiau pirko ne tik kiaušinių, bet beveik dvigubai daugiau šviežių daržovių, mėsos ir žuvies.

Antradienį Halės turguje Vilniuje ramu, bet prieš ilgąjį savaitgalį prekyba buvo ne tik aktyvi, bet ir neįprasta. Geri orai sukvietė žmones Velykų švęsti į gamtą ir koregavo pirkinių krepšelį. Nors tradicinės prekės – kiaušinių – pardavimai trečdaliu didesni nei pernai, prekybininkai sako nesitikėję parduoti tiek daug mėsos, todėl, pavyzdžiui, sprandinės šašlykams kai kur net pritrūko.

„Labiausiai pirko mėsos gaminius – skerdieną, šeštadienį tikrai jos pritrūko, kadangi buvo puikus oras, tai daugelis laiką leido gamtoje, kepė lietuviškus šašlykus. Taip pat pirko rūkytus mėsos gaminius, žuvį, silkę, daržoves“, – teigia Halės turgų valdančios „Tugvos“ direktoriaus pavaduotojas Leonas Jucys.

Mėsos pirkimu nesiskundžia ir didžiųjų prekybos tinklų atstovai. Anot jų, į krepšius žmonės dėjo apskritai daugiau šviežių produktų – daržovių parduota dvigubai daugiau nei pernai, žuvies ir mėsos – keliolika procentų daugiau.

„Lyginant su praėjusių metų Velykomis, mėsos pardavėme trečdaliu daugiau nei pernai: ir ėrienos daugiau, ir kiaulienos, ir veršienos. Smarkiai padidėjo marinuotos mėsos ir šašlykų pardavimai, nes pernai Velykas šventėme dar su sniegu, o šiemet buvo tikrai geras oras ir tai jautėsi – matyt, Velykas šventė ir gamtoje“, – tvirtina prekybos tinklo „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

Nemažai lietuviai išlaidavo ir pirkdami šokoladinius Velykų simbolius, pasak prekybininkų, vis rečiau dovanojama pačių margintų kiaušinių, o daugiau nuperkama šokoladinių.

„Vienareikšmiškai velykiniai šokoladiniai zuikiai nugali kalėdinius šokoladinius senelius ir jų parduota apie 100 ir daugiau tūkstančių vienetų. Antroje vietoje pagal populiarumą rikiuotųsi šokoladiniai kiaušiniai, taip pat tie visiškai maži kiaušinukai, tai vėlgi jų pardavėme šiemet virš 50 t“, – sako „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Per Velykas žmonės mėgavosi ne tik šokoladu. Per šį ilgąjį savaitgalį parduota ir beveik dvigubai daugiau ledų nei pernai.