Verslas

2015.02.12 21:36

Taupymo lakštų galės įsigyti ir per didžiuosius bankus

LRT RADIJAS2015.02.12 21:36

Lietuvos gyventojai nuo antradienio Vyriausybės vertybinių popierių – taupymo lakštų – galės įsigyti ir per didžiuosius šalies bankus.

Lietuvos gyventojai nuo antradienio Vyriausybės vertybinių popierių – taupymo lakštų – galės įsigyti ir per didžiuosius šalies bankus.

Finansų ministerija teigia, kad tai turėtų padidinti šios investavimo priemonės populiarumą.

Trijuose didžiuosiuose šalies bankuose taupymo lakštų bus galima nusipirkti atsiskaitant tiek grynaisiais pinigais, tiek ir pavedimu, pavyzdžiui, naudojantis elektronine bankininkyste. Iki šiol investuotojai šių vertybinių popierių galėjo įsigyti internetu arba Lietuvos pašto skyriuose.

Finansų ministerijos duomenimis, mažiausia investuojama suma yra 100 litų. Visuose trijuose didžiuosiuose Lietuvos bankuose nusipirkti vienerių metų taupymo lakštai investuotojui uždirbs 2,3 proc. metinių palūkanų, dvejų metų – 2,5 proc.

Taupymo lakštams netaikomi jokie mokesčiai, o pasibaigus terminui investuotas lėšas ir uždirbtas palūkanas bus galima atsiimti taip pat be papildomų mokesčių.

Siekdama populiarinti Vyriausybės vertybinius popierius, Finansų ministerija nutarė, kad nuo šiol į juos galės investuoti ir daugiabučių namų savininkų bendrijos, profesinės sąjungos bei religinės bendruomenės.

Nuo 2009 metų gegužės investuotojai įsigijo taupymo lakštų už 86 mln. litų, iš jų daugiau nei pusę – šiais metais. Beveik trečdalį sumos Vyriausybė jau yra išpirkusi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.