Verslas

2015.09.08 13:45

Trakai – Europos alternatyvaus turizmo lyderiai

lzinios.lt2015.09.08 13:45

Trakai pelnė pirmąją vietą Europos alternatyvių turizmo vietų dešimtuke. Tai paskelbė populiarus pasaulio keliautojų blogas Tripoto.com.

Trakai pelnė pirmąją vietą Europos alternatyvių turizmo vietų dešimtuke. Tai paskelbė populiarus pasaulio keliautojų blogas Tripoto.com.

Interneto svetainėje, kurioje viso pasaulio keliautojai dalijasi kelionių įspūdžiais ir geriausiais maršrutais, rašoma: „Jei manote, kad Eifelio bokštas yra ne daugiau nei pretenzingas metalo laužas, o Big Benas – laiko švaistymas, jums turėtų patikti Tripoto alternatyvus gidas po Europą.“

Pirmoje šio gido vietoje puikuojasi Trakai.

Į alternatyvių turizmo vietų penketuką Europoje taip pat pateko Brno (Čekija), Lauterbrunenas (Šveicarija), Roskildė (Danija), ir Halštatas (Austrija). Likusias 5 alternatyvaus turizmo vietas ketinama paskelbti artimiausiu metu.

Valstybinio turizmo departamento (VTD) duomenimis, 12 proc. Lietuvą lankančių užsienio turistų į savo kelionės maršrutą įtraukia ir senąją Lietuvos sostinę Trakus.

Pasak VTD specialistų, Trakų kurortą aktyviai lanko ne tik Lietuvoje viešintys europiečiai, bet ir turistai iš tolimų šalių – Japonijos, Kinijos, JAV.

Trakuose turistus žavi viduramžių pilis ir joje rengiami festivaliai, vandens pramogos, Užutrakio dvaro sodyba, karaimų kultūra ir patiekalai.

Tripoto.com aprašo Trakus kaip miestelį prie ežerų, kuris keri ramiais vandenimis ir nuostabiais saulėtekiais. „Įspraustas tarp dviejų ežerų, automobiliu lengvai pasiekiamas iš Lietuvos sostinės Vilniaus, šis pilių ir medinių trobelių klasteris – lengvas vietinių pabėgimas iš miesto. Regionas yra Trakų istorinio nacionalinio parko saugoma teritorija – viena nedaugelio vietų, kurioje gali žvilgtelėti į karaimų kultūrą“, – rašo Tripoto.com.

Interneto svetainė pažymi, kad Europa – tai ne tik Paryžius ar Roma. Geriausiai Europos dvasią, anot keliautojų blogo, atskleidžia mažos, dažnai į tipinius turistų maršrutus net nepakliūvančios vietos.