Verslas

2014.04.18 15:47

Euro įvedimą ryžtingai palaiko tik du iš septynių kandidatų į prezidentus

ELTA2014.04.18 15:47

Planus nuo kitų metų Lietuvoje įvesti eurą vienareikšmiškai palaiko du iš septynių kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus – dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas Zigmantas Balčytis. 

Planus nuo kitų metų Lietuvoje įvesti eurą vienareikšmiškai palaiko du iš septynių kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus – dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas Zigmantas Balčytis. 

Nuomonės, kad Lietuvai derėtų neskubėti 2015-aisiais įsivesti euro, ketvirtadienį vykusių debatų metu laikėsi „darbietis“ Artūras Paulauskas, nepriklausomas kandidatas Naglis Puteikis ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) iškeltas Valdemaras Tomaševskis. 

„Skubotai įvesti euro nederėtų. Kiti metai būtų skubotas laikas, kadangi dar dešimt šalių euro neturi. Dauguma jų iš Rytų Europos, bet, sakykime, Danija, Švedija, Jungtinė Karalystė ekonomine prasme labai galingos, tačiau neįveda euro, nes turi savo sumetimų. Visų pirma, Pietų Europoje yra labai gili krizė, o tai – beveik pusė euro zonos pagal gyventojų skaičių. Mes galime tapti šių šalių ekonomikų sponsoriais, o jie gyvena geriau negu mes gyvename“, – sakė V. Tomaševskis. 

Pasak LLRA lyderio, Lietuva, siekdama atitikti Mastrichto kriterijus, dirbtinai riboja investicijas šalies viduje, todėl šalies ekonomika nesivysto taip sparčiai, kaip galėtų. 

„Aišku, mes įsivesime eurą, bet mes galime būti paskutiniai arba priešpaskutiniai – turime stebėti situaciją, kad netaptume turtingesnių valstybių sponsoriais“, – kartojo V. Tomaševskis. 

A. Zuokas vienareikšmiškos nuomonės euro įvedimo klausimu neišsakė, tačiau apgailestavo, kad Lietuvai to nepavyko padaryti anksčiau, aplenkiant Latviją ir Estija. Tuo metu, anot Bronio Ropės, Lietuvai bendroji Europos Sąjungos valiuta reikalinga tik tuo atveju, jei bus kompensuoti gyventojų krizės metu patirti finansiniai nuostoliai. 

„Norėčiau visiems palinkėti nemenkinti Lietuvos. Mes esame visiškai pasirengę įstoti į tą klubą, kuris Europoje daro ekonominius sprendimus. Ir sėdėdami už stalo, o ne kažkur už kampo“, – oponuojančią poziciją dėstė dabartinė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasak kurios, Lietuva jau yra subrendusi eurui. 

„Euras bus mums ne tik palankus ekonomiškai ir padės didinti mūsų konkurencingumą – jis taip pat užtikrins tam tikrą apsaugą nuo mūsų politikų finansinio populizmo, kada yra dalinami pažadai ir mėginama kažką daryti ne iš savo uždirbtų, o iš skolintų lėšų, taip didinant įsipareigojimus. Manau, kad ir ekonomiškai, ir politiškai euras yra mums naudingas “, – dėstė D. Grybauskaitė. 

Už euro įvedimą debatų metu taip pat pasisakė socialdemokratų kandidatas Zigmantas Balčytis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt