Verslas

2015.02.14 17:13

Žemės ūkio ministras nerimauja dėl pieno kainų

„Padėtis pienininkystės sektoriuje dėl numatomų mažinti supirkimo kainų neramina“, — radijui „Laisvoji banga“ sakė Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, kuris artimiausiu metu žada surengti pieno produktų gamintojų, perdirbėjų ir prekybos įmonių susirinkimą.

„Padėtis pienininkystės sektoriuje dėl numatomų mažinti supirkimo kainų neramina“, — radijui „Laisvoji banga“ sakė Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, kuris artimiausiu metu žada surengti pieno gamintojų, perdirbėjų ir prekybos įmonių susirinkimą.

Pastaraisiais metais pieno supirkimo kaina augo. Šiuo metu artėjant ganiavai bei nuo vasario pasaulinėse pieno rinkose kainoms kritus 9 proc., jo supirkimo kaina sumažėjo. Esant tokioms pasaulinėms tendencijoms, V. Jukna nerimauja dėl tolesnio supirkimo kainos mažėjimo, galinčio sukelti pieno rinkos nuosmukį.

„Šis sektorius vos spėjo pajusti pirmuosius atsigavimo ženklus. Tam įtakos turėjo ne tik ministerijos priimtos priemonės, bet ir stabilesnė pieno supirkimo kaina. Jeigu ji gerokai sumažės, turėsime pieno sektoriaus nuosmukį“, — nuogąstauja ministras.

Paklaustas, ar turi svertų situacijai stabilizuoti, V. Jukna priminė, kad ministerija neturi galimybės reguliuoti pieno supirkimo kainų: „Jas nustato privačios pieno perdirbimo įmonės. Mes galime sodinti visus prie derybų stalo ir ieškoti kompromiso.“

Ministras teigė, kad Lietuvoje superkamo pieno kiekis, lyginant šių metų kovo mėnesį su praėjusiųjų, padidėjo 7 proc. Jo teigimu, pieno sektorius prisidės prie gyvulininkystės sektoriaus stabilizavimo.

„Pastaraisiais metais gyvulininkystė Lietuvoje – sąstingyje. Skyrėme šiam sektoriui papildomą paramą. Pieno rinka ir jo supirkimo kainos taip pat daro didelę įtaką šio sektoriaus vystymuisi“,— sakė žemės ūkio ministras.

Kalbėdamas apie gyvulininkystės produkciją realizavimą, V. Jukna minėjo darbą ieškant naujų – JAV, Brazilijos, Kinijos, Japonijos, – rinkų ir akcentavo poreikį pagaminti daugiau žaliavos.

„Pirmiausia turime didinti pieno, mėsos gamybą, kad būtų iš ko gaminti produktus. Šalys pageidauja didesnių produkcijos kiekių“,— teigė ministras. Pasak jo, šiuo metu Lietuva pasigamina tik 50 proc. reikalingos kiaulienos.