Verslas

2015.02.12 21:38

EK skyrė per 0,5 mln. Lt nuostoliams dėl kiaulių maro atlyginti

LRT.lt2015.02.12 21:38

Europos Komisija patenkino Lietuvos prašymą – nuostoliams, patirtiems dėl afrikinio kiaulių maro, padengti skyrė per pusę milijono litų.

Europos Komisija patenkino Lietuvos prašymą – nuostoliams, patirtiems dėl afrikinio kiaulių maro, padengti skyrė per pusę milijono litų.

Kaip teigiama Žemės ūkio ministerijos pranešime, jos specialistų delegacija su Europos Komisijos pareigūnais Briuselyje derėjosi dėl ūkinės veiklos apribojimų sukeltų nuostolių atlyginimo afrikiniu kiaulių maru užkrėstos zonos kiaulių laikytojams. Europos Komisija pritarė Lietuvos iniciatyvai ir numatė papildomą galimybę kiaulių laikytojams, patyrusiems nuostolių, atlyginti žalą – skyrė didžiausią galimą koofinasavimo dydį – 50 proc. Tai sudaro 146 tūkst. eurų (503 700 Lt).

Šie pinigai bus skirti atlyginti  nuostolius biosaugos reikalavimų besilaikantiems kiaulių laikytojams, esantiems Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytoje afrikinio kiaulių maro infekuotoje zonoje, teigiama ministerijos pranešime. Šiuo metu infekuotoje zonoje yra šešių rajonų savivaldybės.

Kad neišplistų maro užkrato grėsmė, ūkininkai šioje zonoje negalės laikyti kiaulių ne mažiau kaip metus ir dėl to patirs didelių ekonominių nuostolių. Derantis dėl nuostolių kompensavimo, Europos Komisijos pareigūnai buvo patikinti, kad parama bus suteikta tik iš tikrųjų nuostolius patyrusiems kiaulių laikytojams.

Šiuo metu rengiama nauja detali nuostolių kompensavimo tvarka ir jų skyrimo metodika. Galutinis kiaulių skerdimo terminas nuo balandžio 15 d. pratęstas iki liepos 30 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.