Naujienų srautas

Verslas2014.04.16 16:16

A. Butkevičius: kompensavimo tvarkos skubinimas gali duoti blogus rezultatus

ELTA 2014.04.16 16:16

Premjeras Algirdas Butkevičius santūriai vertina paskelbtą Konstitucinio teismo (KT) nutarimą dėl valstybės tarnautojų atlyginimų kompensavimo.

Premjeras Algirdas Butkevičius santūriai vertina paskelbtą Konstitucinio teismo (KT) nutarimą dėl valstybės tarnautojų atlyginimų kompensavimo.

Pasak jo, KT sprendimai „turi būti įgyvendinami“, tačiau Vyriausybė neskubins kompensavimo mechanizmo priėmimo proceso.

„Kiek turiu informacijos, yra numatyta, kad reikia atsižvelgti į ekonominę ir finansinę situaciją. Per tam tikrą laikotarpį reikia paruošti mechanizmą, kuriame atsispindėtų visa kompensavimo tvarka. Į tas rekomendacijas bus atsižvelgta ir Finansų ministerija pradės šį darbą artimiausiu metu“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Premjeras negalėjo tiksliai pasakyti, kada kompensavimo tvarka bus parengta, tačiau teigė, jog jos paruošimo darbai nebus skubinami.

„Skubotas darbas gali atnešti blogų rezultatų. Šiandien tikrai negalėčiau pasakyti, kada, bet tam bus ruošiamasi. Šiandien buvo patvirtinta konvergencijos programa, taip pat bus atsižvelgta į tam tikras makroekonomines prognozes, įvertinta fiskalinė politika. Turime įvertinti, koks bus ekonomikos augimas ir kiek gausime papildomų pajamų“, – sakė jis.

Anot A. Butkevičiaus, tam, kad atlyginimai biudžetininkams būtų kompensuoti, tikrai nebus didinamas valstybės fiskalinis deficitas.

„Turėsite galimybę vėliau paklausti“, – paklaustas apie preliminarią kompensavimo tvarkos parengimo datą atsakė Vyriausybės vadovas.

ELTA primena, kad KT trečiadienį priėmė sprendimą, pagal kurį atlyginimų kompensavimo laukiantys darbuotojai, kurie gauna pajamas iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, turės teisę kreiptis į teismą, jei Seimas nepagrįstai ilgai nenustatys kompensacijų išdavimo tvarkos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi