Verslas

2015.09.08 13:45

Teismas sulaukė ieškinio iš 262 žmonių, neatgavusių pinigų iš „Snoro“

ELTA2015.09.08 13:45

Investuotojų asociacijos suburta neįregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjų grupė kreipėsi į teismą, prašydama juos pripažinti indėlininkais, nes „Snoras“ neįvykdė prievolės grąžinti lėšas Lietuvos bankui atsisakius išduoti leidimą padidinti „Snoro“ įstatinį kapitalą.

Investuotojų asociacijos suburta neįregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjų grupė kreipėsi į teismą, prašydama juos pripažinti indėlininkais, nes „Snoras“ neįvykdė prievolės grąžinti lėšas Lietuvos bankui atsisakius išduoti leidimą padidinti „Snoro“ įstatinį kapitalą.

Į Vilniaus apygardos teismą kreipėsi 262 asmenys, kurie bendrai iš „Snoro“ neatgavo beveik 5,9 mln. litų. Kiek vėliau į teismą kreipsis ir antroji investuotojų grupė.

Pasak advokatų profesinės bendrijos „Fort“ advokato Andriaus Mamontovo, valstybės įmonei Indėlių ir investicijų draudimas atsisakius išmokėti draudimo išmokas, nebeliko kitos išeities kaip tik kreiptis į teismą. „2011 metų lapkričio 22 dieną Lietuvos bankui atsisakius išduoti leidimą registruoti naują akcijų emisiją, tolesnis akcijų platinimas tapo neįmanomas. Lietuvos bankas yra viešai pranešęs, kad banko akcijas apmokėję asmenys įgijo teisę reikalauti, kad „Snoras“ jiems grąžintų už pasirašytas akcijas sumokėtas lėšas“, – sakė A. Mamontovas.

Ieškinyje teigiama, kad negrąžinti pinigai tapo indėliu, o 2011 metų lapkričio 24 dieną „Snorui“ atėmus veiklos licenciją, už juos turėjo būti išmokėta draudimo išmoka.

Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatyta, kad indėliu banke, be kita ko, laikomi indėlininko pinigai, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teisę, atsirandančią iš kredito įstaigos įsipareigojimo atlikti operacijas su indėlininko pinigais.

Draudimo išmokas iki 100 tūkst. eurų gali gauti tik su žlugusiu banku nesusiję investuotojai, todėl finansiniais nusikaltimais kaltinami buvę „Snoro“ vadovai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas į draudimo išmokas pretenduoti negali.

Kartu prarastų lėšų susigrąžinimo siekti norintys neišplatintos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai turėtų kreiptis į Investuotojų asociaciją.

„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 380 mln. litų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. litų „Snoro“ akcijų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – V. Antonovas (200,483 mln. litų) ir R. Baranauskas (74,517 mln. litų) bei „Jubilee Financial Products“ valdomas fondas (80,021 mln. litų). Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. litų.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.