Verslas

2014.04.16 09:48

Seimo pirmininkė suabejojo A. Butkevičiaus pensijų didinimo planu

BNS 2014.04.16 09:48

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, jog „Sodros“ viršplaninės pajamos bus nukreiptos per krizę sumažintų pensijų kompensavimui, o esamų pensijų didinimui reikės ieškoti kitų finansavimo šaltinių.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, jog „Sodros“ viršplaninės pajamos bus nukreiptos per krizę sumažintų pensijų kompensavimui, o esamų pensijų didinimui reikės ieškoti kitų finansavimo šaltinių.

„Dėl pensijų padidinimo – taip, buvo kalbėta. Tačiau, kaip vakar Ministras Pirmininkas pasisakė, kad iš viršplaninių pajamų padidinsime (pensijas – BNS), tai šiek tiek drįsčiau abejoti, nes „Sodros“ viršplaninės pajamos bus nukreiptos pensijų kompensavimo grąžinimui“, – interviu Žinių radijui sakė L. Graužinienė.

Pasak „darbietės“, pensijų padidinimui galima rasti papildomų lėšų valstybės biudžete.

„Esu įsitikinusi, kad galima rasti papildomų lėšų valstybės biudžete. Jeigu premjeras turi poziciją, kad šiais metais reikia padidinti mažiausias pensijas gaunančiai žmonių grupei, tai mes tikrai neprieštarausime, bet ieškosime lėšų šaltinio. Jeigu premjeras mato galimybę jau šiais metais, tai galbūt jis kalbėjo su finansų ministru“, – teigė L. Graužinienė.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigė, kad Vyriausybė nekeičia planų dar šiemet pradėti kompensuoti per krizę sumažintas pensijas, o tam bus naudojamos ne valstybės, o „Sodros“ biudžeto viršplaninės pajamos.

A.Butkevičius interviu Lietuvos radijui sakė, kad Vyriausybė jau kitą savaitę turėtų svarstyti įstatymų pataisos dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo, vėliau jos bus teikiamos Seimui. Be to, anot premjero, Vyriausybė taip pat planuoja padidinti mažiausias pensijas, kurios per krizę nebuvo sumažintos. 2009 metais nebuvo mažinamos pensijos iki 650 litų.

Valdantieji skaičiuoja, kad pensijų kompensavimui reikės apie 443 mln. litų. Šiemet būtų išmokėta 20 proc. neišmokėtos pensijos, o 2015-2016 metais – po 40 proc., mokant kas ketvirtį.

Iš viso pensijos bus kompensuotos maždaug 450 tūkst. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.