Naujienų srautas

Verslas2014.04.15 18:02

Prezidentė neskuba svarstyti pensijų didinimo

ELTA 2014.04.15 18:02

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neskuba svarstyti, ar tinkamas metas didinti pensijas, tačiau pabrėžia, kad dalį per krizę sumažintų pensijų galima kompensuoti per šiuos ir ateinančius dvejus metus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neskuba svarstyti, ar tinkamas metas didinti pensijas, tačiau pabrėžia, kad dalį per krizę sumažintų pensijų galima kompensuoti per šiuos ir ateinančius dvejus metus.

„Jau šiemet galima kompensuoti dalį negrąžintų pensijų ir likusią dalį kompensuoti per kitus dvejus metus, o ar galima ir įmanoma didinti, neskubėčiau šio klausimo svarstyti, nes finansinė situacija bus matoma truputį vėliau“, – antradienį žurnalistams Nemenčinėje, kur dalyvavo karinėse pratybose „Gintarinė valia 2014“, sakė Prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, šiuo metu „Sodra“ gana sėkmingai surenka mokesčius ir pajamos yra truputį didesnės negu planuota. Kita vertus, ji ragino nepamiršti, kad išlieka per milijardą litų siekiantis „Sodros“ deficitas.

„Taigi turime daryti viską pamatuotai, pagal finansines galimybes. Bet skolą pensininkams atiduoti jau reikia, todėl ta nedidelė suma, kuri yra iki 100 mln. ir yra apsitarta valdančiosios daugumos taryboje, yra įmanoma ir, manau, kad tą procesą reikia pradėti“, – kalbėjo Prezidentė.

Apie galimybę didinti pensijas antradienį užsiminė Premjeras Algirdas Butkevičius, primena ELTA. Tačiau, pasak jo, tam būtina sąlyga – stabili ekonominė situacija šalyje. Ekonomistai tokius siūlymus vertina atsargiai. Kitą savaitę Vyriausybės posėdžiui bus teikiamas įstatymo projektas dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo.

Pensijos dėl ekonominės krizės praėjusios kadencijos Seimo sprendimu buvo sumažintos 2010-2011 metais.

2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų buvo 599,4 tūkst., netekto darbingumo pensijų gavėjų – 143,9 tūkst., invalidumo pensijų gavėjų – 70 tūkst.

Skaičiuojama, kad pensijų kompensavimui prireiks 443 mln. litų. Mažiausia kompensacija sieks apie 100 litų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi