Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: pensijos gali būti didinamos, jeigu turėsime pakankamai viršplaninių pajamų

ELTA 2015.09.08 13:45

Vyriausybė nekeičia planų dar šiemet pradėti kompensuoti per krizę sumažintas pensijas, o tam bus naudojamos ne valstybės, o „Sodros“ biudžeto viršplaninės pajamos, teigia premjeras Algirdas Bukevičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius patikslina, kad pensijos bus didinamos tik turint pakankamai viršplaninių pajamų. Anot jo, didesnių pensijų pirmiausia gali tikėtis tie, kurių pensijos buvo mažiausios.

„Pensijos gali būti didinamos tik tokiu atveju, jeigu pakankamai turėsime viršplaninių pajamų, atskaičius kompensuojamą sumą, kuri yra numatyta per 80 mln. litų, ir turint ketvirtajame ketvirtyje dar papildomai viršplaninių pajamų, pirmiausia, pensijos būtų didinamos tiems žmonėms, kurių pensijos yra mažiausios, arba tiems, kuriems jos nebuvo sumažintos“, – antradienį žurnalistams sakė Premjeras Nemenčinėje, kur lankėsi generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre ir dalyvavo karinėse pratybose „Gintarinė valia 2014“.

Apie galimybę didinti pensijas A. Butkevičius užsiminė antradienį interviu LRT radijui, tačiau, pasak jo, tam būtina sąlyga – stabili ekonominė situacija šalyje. Ekonomistai tokius siūlymus vertina atsargiai. Kitą savaitę Vyriausybės posėdžiui bus teikiamas įstatymo projektas dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo.

2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų buvo 599,4 tūkst.

Skaičiuota, kad pensijų kompensavimui prireiks 443 mln. litų. Mažiausia kompensacija sieks apie 100 litų.