Verslas

2014.04.14 18:34

ES pritaria 1 mlrd. eurų pagalbos Ukrainai paketui

BNS2014.04.14 18:34

Europos Sąjunga pirmadienį oficialiai pritarė vieno milijardo eurų pagalbos paketo skyrimui Ukrainos laikinajai valdžiai, siekiančiai įveikti dideles finansines šalies problemas.

Europos Sąjunga pirmadienį oficialiai pritarė vieno milijardo eurų pagalbos paketo skyrimui Ukrainos laikinajai valdžiai, siekiančiai įveikti dideles finansines šalies problemas.

Liuksemburge susitinkantys ES užsienio reikalų ministrai žengė dar vieną žingsnį Ukrainos ekonomikai atgaivinti ir pritarė planui dėl muito mokesčių Ukrainos prekėms sumažinimo, kuris per metus šaliai galėtų sutaupyti beveik 500 mln. eurų.

ES užsienio reikalų ministrai keturiomis pavardėmis papildė sąrašą 18 ukrainiečių, kuriems draudžiama atvykti į ES teritoriją ir kurių lėšos buvo įšaldytos nuo kovo 5 dienos dėl Ukrainos valstybės lėšų pasisavinimo.

Nors kol kas minėtų keturių asmenų pavardės neskelbiamos, tačiau, remiantis ES diplomatais, jie yra ukrainiečiai, dėl kurių kartu su kitais 18 asmenų pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo prieš valstybę.

ES beveik 1 mlrd. eurų vidutinės trukmės paskola turėtų padėti Ukrainai padengti jos įsiskolinimus ir yra priedas prie anksčiau sutarto 610 mln. eurų pagalbos paketo, kuris dar nebuvo išmokėtas.

Prekybos įkainių sumažinimas Ukrainos importui iki lapkričio 1 dienos yra vienašališka priemonė, kuri neturės įtakos prekių eksportui į Ukrainą iš 28 Bendrijos šalių.

Tai yra pirmasis etapas pagal laisvos prekybos sutartį, kurią vėliau šiemet turėtų pasirašyti Briuselis ir Kijevas ir kuri yra susijusi su ES ir Ukrainos asociacijos sutartimi. Pastarosios praėjusį lapkritį nepasirašęs buvęs šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius sukėlė šalyje masinius protestus ir buvo nušalintas nuo valdžios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt