Verslas

2014.04.14 16:17

ES nuo balandžio 23 dienos atšauks muitus kai kurioms Ukrainos prekėms

ELTA2014.04.14 16:17

Europos Sąjunga (ES) nuo balandžio 23 dienos atšauks muitus kai kurioms prekėms iš Ukrainos, teigiama ES Tarybos pareiškime.

Europos Sąjunga (ES) nuo balandžio 23 dienos atšauks muitus kai kurioms prekėms iš Ukrainos, teigiama ES Tarybos pareiškime.

Pirmadienį Liuksemburge per ES užsienio reikalų susitikimą galutinai pritarta siūlymui panaikinti importo muitus, taikomus grupei Ukrainos prekių, – tokį pasiūlymą Europos Komisija pateikė kovo pradžioje.

„Šios vienšalės priemonės, manoma, įsigalios nuo balandžio 23 dienos, kitą dieną po planuojamos oficialios publikacijos“, – teigiama pranešime spaudai.

Kovo 21 dieną ES valstybių bei vyriausybių vadovai ir Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas žengė pirmą simbolišką žingsnį glaudesnių ekonominių ir politinių santykių link ir pasirašė ES ir Ukrainos asociacijos sutarties politinę dalį. Ekonominės sutarties dalies pasirašymas buvo atidėtas, ir vis dėlto ES ryžosi vienašalei priemonei ir nutarė atverti savo rinką Ukrainos prekėms.

Šios priemonės nekeičia sutarties dėl laisvosios prekybos ir galios iki šių metų lapkričio 1 dienos. Tuo tarpu Ukraina neįpareigojama atšaukti savo muitų, taikomų importui iš ES, tačiau turės įsipareigoti nedidinti šių muitų.

Norėdama naudotis vienašalėmis lengvatomis, Ukraina turės laikytis produktų kilmės taisyklių ir užtikrinti, kad jos eksportuojama produkcija iš tiesų būtų pagaminta Ukrainoje. Be to, ES atžvilgiu ir toliau galios bendra apsaugos nuostata, kuri leis grąžinti muitus, jei staiga padidėjęs importas į ES smarkiai pakenktų kokio nors ES sektoriaus gamintojams.

Populiariausi