Verslas

2015.09.08 13:45

Šveicarija stabdo lietuviškos ir lenkiškos kiaulienos importą

15min.lt 2015.09.08 13:45

Dėl afrikinio kiaulių maro įsibaiminusi Šveicarija pirmadienį sustabdė lietuviškos ir lenkiškos kiaulienos importą, skelbia thenews.pl.

Dėl afrikinio kiaulių maro įsibaiminusi Šveicarija pirmadienį sustabdė lietuviškos ir lenkiškos kiaulienos importą, skelbia thenews.pl.

„Nepaisant to, kad liga nekelia pavojaus žmonių sveikatai, ji gali sukelti skaudžias pasekmes Šveicarijos kiaulių ūkiams“, – teigiama pirmadienio Šveicarijos federalinės maisto apsaugos ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Skelbiama, kad kiaulienos importas į Šveicariją stabdomas iki balandžio pabaigos.

Toks sprendimas priimtas praėjus beveik dviem mėnesiams po to, kai kiaulienos iš visos Europos Sąjungos (ES) importą uždraudė Rusija.

Lietuviškos ir lenkiškos mėsos taip pat neįsileidžia Baltarusija ir Kinija.

Tuo metu ES reaguodama į Rusijos paskelbtą mėsos embargą Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) inicijavo bylą prieš Rusiją. ES mano, kad toks draudimas yra neproporcingas.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Rusija nedraudžia kiaulienos importo iš Baltarusijos, nors šioje valstybėje taip pat siaučia afrikinis kiaulių maras.

Nurodoma, kad draudimai sumažino ES kiaulienos eksportą 25 proc.

Inicijavus bylą prieš Rusiją, su šia valstybe 60 dienų vyks derybos – joms nepasisekus ES gali prašyti PPO sukurti komisiją, kuri spręstų dėl Rusijos taikomų priemonių teisėtumo.

Sausio pabaigoje Lietuvoje dviejuose šernuose aptikus afrikinį kiaulių marą, Rusija iš karto uždraudė kiaulienos importą iš visos ES. Nuo pirmadienio Rusija nebeįsileidžia bet kokių gatavų mėsos produktų su kiauliena iš Lietuvos ir Lenkijos, kur maras rastas vasario viduryje.